„A až přijde ta chvíle, kdy budu schopný, tak to udělám,“ uvedl Jean Todt po poslední návštěvě Michaela Schumachera

Po nehodě, kterou utrpěl Michael Schumacher při lyžování ve Francii v roce 2013, rodina ho velmi pečlivě chrání před veřejnou pozorností a málokdy mluví o jeho zdravotním stavu, což vyvolává spoustu zvěstí.

Zdroj: ru.hellomagazine.com

Na začátku června italská média uvedla, že se někdejší pilot F1 připravuje na operaci, zejména se chystá implantovat kmenové buňky do srdeční tkáně, aby nahradil poškozené oblasti srdce.

Zdroj: autsport.com.ru

Oficiálně tato informace nebyla potvrzena a pak prezident Mezinárodní automobilové federace FIA a především velmi blízký Schumacherův přítel mluvil v rozhovoru pro agenturu PA news o zdraví Michaela.

„Navštívil jsem Michaela minulý týden. Bojuje. Můj bože, víme, že se dostal do hrozné a zcela nespravedlivé události, v jejímž důsledku měl tolik problémů … Ale má vedle sebe úžasnou manželku, své děti a ošetřovatelky.

Zdroj: ru.hellomagazine.com

Můžeme mu jen přát to nejlepší, stejně jako jeho rodině. Budu po jejich boku, dokud jim nebudu schopný nějak pomoct. A až přijde ta chvíle, kdy budu schopný, tak to udělám.“ uvedl Jean Todt.

Sedm let uplynulo od okamžiku, kdy německý automobilový závodník utrpěl vážné zranění hlavy po pádu na lyžích.

Zdroj: russian.rt.com

29. prosince 2013 se Schumacher se svým synem a jeho přáteli vydal na lyže do střediska Meribel ve francouzských Alpách. Michael nešťastně upadl na kámen, když lyžoval zcela normálním způsobem, a narazil hlavou do skály.

Sportovec byl zpočátku při vědomí, ale brzy musel být připojen k ventilátoru. Po dvou neurochirurgických operacích byl Schumacher uveden do umělého spánku.

Zdroj: russian.rt.com

V létě následujícího roku byl z tohoto stavu vyveden a převezen do jiné nemocnice k následné rehabilitaci. Odtamtud už Michael odešel domů. Nyní žije Schumacher v Ženevě, ale fanoušci neviděli ho už roky.

Rodina neposkytuje oficiální komentáře o jeho zdravotním stavu. Schumacherova manželka Corinna stále není připravena mluvit s tiskem, zejména o zdraví manžela.

Zdroj: isport.blesk.cz

„Můžete si být jisti, že Michael je v dobrých rukou. Děláme vše pro to, abychom mu pomohli. Nemůžeme prozradit více podrobností, protože následujeme Michaelovy pokyny, který prozatím chce, aby byl celý tento příběh zůstal veřejnosti utajen.

Jsem si jistá, že by pro mě udělal totéž. Vždy si budu pamatovat, komu bych měla být vděčná,“ vysvětlila jeho žena Corinna.

Share