Skutečný příběh o Popelce: Jak služka Barbara Piasecká pronikla do žebříčku největších světových boháčů

Příběh této dívky je podobný příběhu o Popelce. Ve věku 34 let Barbara Piasecká nikdy nebyla na plese a mohla jen sledovat dámy oblečené do kožešin a šperků skrz pootevřené dveře přední haly.

Plachá služebná se však později změnila a stala se jednou z nejbohatších Polek.

Zdroj: wpimg.pl

Narodila se poblíž polského města Grodno (dnes je to území Běloruska). Po ukončení školy vystudovala dějiny umění na Varšavské univerzitě.

V roce 1968 odešla Barbara Piasecká do zámoří a hledala lepší život. Dívka neznala angličtinu a měla jen 100 dolarů, které se jí podařilo zachránit.

Zdroj: wpimg.pl

Protože brzy po přestěhování byla převezena do rezidence Johna Sewarda Johnsona. Esther Underwoodová najala dívku jako služku.

John Seward Johnson získal pro svou sbírku další obraz a pyšně to všem ukázal. Ale Barbara, která v té době už mluvila trochu anglicky, náhle informovala pana Johnsona, že za toto umělecké dílo zaplatil příliš mnoho.

Zdroj: wpimg.pl

Když majitel požadoval vysvětlení, služebná dokázala nepopsatelně milionáře překvapit. John Seward Johnson nabídl dívce, aby byla jeho asistentkou.

Velmi brzy se obchodní vztah rozrostl v milostný poměr. Johnson pronajal byt speciálně pro ni a zahájil rozvodové řízení se svou ženou.

Zdroj: wpimg.pl

V roce 1971 byli manželé John Seward Johnson a Barbara spolu, v té době měla žena 34 let a její manžel již 76 let.

Zdroj: wpimg.pl

Život po svatbě dramaticky změnil. Barbara se neomezovala ve výdajích.

Zdroj: wpimg.pl

Brzy se začaly objevovat nová auta, neočekávaně se objevil soukromý ostrov, nemovitost v Itálii a na Floridě a neuvěřitelně drahá nemovitost v New Jersey, která byla pro Ameriku označována jako exotická.

Zdroj: wpimg.pl

Po 11 let žila se svým manželem Barbara, která dokázala získat elegantní sbírku, která zahrnovala obrazy mistrů minulosti, starožitný nábytek, včetně sekretáře samotného Ludvíka XVI.

Zdroj: wpimg.pl

Bohužel, všechny drahé starožitnosti a obrazy uvnitř domu vypadaly úplně neharmonicky: kolem bazénu byly umístěny starožitné sochy a všechno kolem bylo prostě třpytivé ze zlatých prvků výzdoby.

Zdroj: wpimg.pl

V posledních letech bylo zdraví Johna Sewarda Johnsona velmi nejisté a odhalil mnoho nemocí, včetně rakoviny.

Zdroj: wpimg.pl

V roce 2007 Barbara vstoupila do seznamu Forbes, přičemž obsadila 149. místo mezi nejbohatšími lidmi na planetě.

V posledních letech žila v Monaku.

Zdroj: wpimg.pl

Barbara Piasecká-Johnsonová zemřela 1. dubna 2013 v Polsku, v její rodné zemi, odkud kdysi odešla hledat štěstí.

Share