Kdo je první dáma USA Jill Bidenová: Učitelka, která se chystá nyní opět ke studentům vrátit

První dámou jedné z největších zemí světa se stala Jill Bidenová – učitelka angličtiny a aktivistka v oblasti vzdělávání.

Zdroj: lifestyle.24tv.ua

Jill Bidenová se narodila 5. června 1951 v Hammontonu ve státě New Jersey. Její otec pracoval jako pokladník v bance a její matka byla žena v domácnosti. Od dětství byla Jill nezávislá a už v 15 letech začala pracovat.

Budoucí první dáma Spojených států získala magisterský titul v oboru umění angličtiny na Villanova University, poté 13 let učila angličtinu na střední škole.

Pak pracovala jako učitelka na Delaven Technical Public College.

Jill se poprvé vdala v roce 1970. Pak její volbou byl Bill Stevenson. Ale v roce 1974 se pár rozvedl.

V roce 1975 se Jill setkala se svým druhým manželem Joem Bidenem. Krátce před tím zemřela jeho první manželka a dcera při leteckém neštěstí.

Joe měl s touto tragickou událostí potíže, a tak se jeho bratr Frank rozhodl uspořádat politiku rande na slepo, které se stalo osudovým.

Biden několikrát nabídl své milované, aby si ho vzala, ale žena nesouhlasila. Důvodem byla obava, že se stane středem pozornosti veřejnosti.

Jill se chtěla soustředit na svůj kariérní postup a dlouho se nemohla odvážit převzít odpovědnost za výchovu dvou Joeových mladých synů, kteří byli z prvního manželství.

Po dvou letech vztahu se ale dlouho očekávaná svatba konala. Pár se vzal 17. června 1977. A v roce 1981 měl pár dceru.

I poté, co se Joe Biden stal viceprezidentem Spojených států, Jill neopustila práci. V historii země byla první ženou, která pracovala jako druhá dáma.

Dříve Jill řekla, že nepřestane učit děti s emočními poruchami, i kdyby se stala první dámou.

Ve volebních kampaních svého manžela Jill pomohla navázat spojení s publikem.

V rozhovoru Jill opakovaně uvedla, že je proti zapojení USA do nepřátelských akcí na Blízkém východě.

Jill Bidenová má ráda klasické oblečení a elegantní účesy.

PSALI JSME: PRVNÍ DÁMA FRANCIE OPĚT PŘEDVEDLA, JAK PYŠNÁ JE NA SVOJE ŠTÍHLÉ NOHY: NEZASTÍNILA JI ANI MLADŠÍ MEXICKÁ KOLEGYNĚ

PŘIPOMÍNÁME: BÝVALÁ PRVNÍ DÁMA HAVLOVÁ PROZRADILA, DÍKY ČEMU VYPADÁ TAK MLADĚ: TVRDÍ, ŽE PLASTIKU NEDĚLALA

Share