Rouškovné je v ohrožení: důchodci mohou dostat peníze se zpožděním

Lidé, kteří pobírají důchod (nejen starobní) by měli dostat jednorázový finanční příspěvek ve výši 5 000 korun již příští měsíc. Vše se ale může ještě změnit. Návrh sice schválili poslanci, na ředě je nyní Senát.

Zdroj: Youtube

Nedávno tvz. rouškovné znovu zkritizoval šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek a označil příspěvek za uplacení voličů, protože ho vláda schválila před podzimními krajskými volbami.

„Sociální výbor Senátu neschválil takzvané ”rouškovné,“ uvedl Kalousek s tím, že aspoň Senát vidí, o co se jedná. Rýpnul si kromě toho i do premiéra Andreje Babiše a ministryně Jany Maláčové.

Hrozí tak, že Senát návrh o rouškovném neschválí a nebude se mu věnovat v nejbližší době.

Senátoři se sice v tomto týdnu sejdou, ale budou řešit jiné povolební otázky, jako je zvolení nového předsedy, komisí a zasedacího pořádku. Na příspěvek pro seniory se tak nemusí ani dostat.

Zdroj: Youtube

Proto, aby důchodci peníze obdrželi ještě letos, vše se musí dle Maláčové stihnout do konce roku. Pokud Senát návrh nepodpoří, Sněmovna musí přehlasovat jeho veto a poslat zákon prezidentu na podpis.

Vláda však plánovala poslat peníze lidem ještě letos.

Zdroj: tn.nova.cz

Nárok na rouškovné mají všichni, kdo pobírá starobní, vdovecký, invalidní nebo sirotčí důchod.

Ministryně sociálních věci uvedla, že vláda finanční příspěvek schválila jako kompenzaci za nákupy vitamínů a ochranných pomůcek v době koronavirové krize.

Zdroj: Youtube

PSALI JSME: UVÁDÍ SE DATUM, KDY SE PRVNÍ ROČNÍKY ZÁKLADNÍCH ŠKOL MOHOU VRÁTIT DO ŠKOL: JE TO PRIORITA PRO ASOCIACI A MINISTERSTVO

PŘIPOMÍNÁME: NIKDY NEMĚLA ZAKRYTÝ OBLIČEJ: BRITSKÁ KRÁLOVNA SE POPRVÉ OBJEVILA NA VEŘEJNOSTI V ROUŠCE

Share