„Konečně jsme se dočkali“: V pražské zoo se v noci narodilo slůně

V noci 9.května v pražské zoologické zahradě slonice Janita narodila druhé letošní slůně. Jaké jméno dostane sloni holka, ještě nikdo neví.

.

“Nakonec jsme se dočkali druhého slůněte. Janita ho narodila v sobotu 9.května, v 1:48 hodin noci. Slůně je úplně zdravé, a cítí se dobře”, – napsal ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek na své stránce na Facebooku.

.

“Janita narodila samičku. Čekali jsme na ji porody více než 2 měsíce. Její březost trvala celých 683 dní. Slůně se cítí velmi dobře a je dostatečně velké”, – dodal ředitel.

.

“Děkuji všem pracovníkům našeho Zoo. Děkuji chovatelů slonů Martinu Ktistenu a kurátorovi Pavlovi Brandlovi”, – napsal Bobek.

.

Ale jak se bude slůně jmenovat, ředitel Zoo neřekl. Bude často sdílet informaci, fotografii a videa o stavu slůněti. Na prvním snímku můžeme uvidět, že novorozené mládě je dostatečně velké.

.

První letošní slůně v pražské zoologické zahradě narodila slonice Tamara na konci března. Byla to také samice, a zoo potom ukázalo, jak se objevila na svět.

Share