„Jako hrdina se necítím, hrdina vypadá jinak“: Miloš Vystrčil myslí, že udělal správnou věc, když navštívil Tchaj-wan a říká, že Češi potřebují co nejdříve ukázat svou nezávislost a suverenitusi

Šéf českého Senátu Miloš Vystrčil si myslí, že udělal správnou věc, když navštívil Tchaj-wan. Řekl také, že mu bylo nepříjemně slyšet, že Miloš Zeman označil jeho cestu za klukovskou provokaci. Bohužel ale nemůže ovlivnit názory prezidenta. Předseda Českého Senátu to řekl v rozhovoru pro ČT24.

Miloš Vystrčil řekl, že pokud by mezi Českem a Čínou existovaly rovnocenné vztahy, byla by možnost diskutovat. Někdo by mohl v něčem ustoupit.

Zdroj: Blesk / Daniel Černovský

Dodal také, že se mu nelíbí určitá závislost Česka na Číně, protože ČLR není demokratickým státem. Závislost podle něj stále roste a existuje možnost výskytu závislosti na lécích nebo ochranných prostředcích.

Zdroj: ČTK / Krumphanzl Michal

„To by bylo velmi nebezpečné a rozvíjení této spolupráce politickou reprezentací nazývám prodáváním svobody,“ vysvětlil svůj názor Miloš Vystrčil.

Podle něj je nutné co nejdříve ukázat, že jsme nezávislí a suverénní. Svou cestu na Tchaj-wan proto považuje za naprosto správnou akci.

Zdroj: Michal Růžička, MAFRA

Mnozí čeští politici nedoporučovali tuto cestu předsedovi Senátu. Byli mezi nimi prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš, ministerstvo zahraničí ČR a předseda Sněmovny.

Šéf Senátu řekl, že pro něj tito politici nejsou těmi autoritami, které by respektoval, protože veřejně neodsoudili chování čínské ambasády kvůli jeji výroku na adresu Jaroslava Kubery.

Zdroj: ČTK / CTK / Krumphanzl Michal

Miloš Zeman označil cestu Miloše Vystrčila za klukovskou provokaci. Šéf Senátu řekl, že je to názor prezidenta a on bohužel tento názor nemůže změnit.

„Jako hrdina se necítím, hrdina vypadá jinak,“ řekl Miloš Vystrčil.

Zdroj: ČTK / Ondřej Hájek

Vdova po Jaroslavu Kuberovi Věra Kuberová minulý týden odmítla převzít vyznamenání od Miloše Zemana. Prezident chtěl vyznamenat bývalého předsedu Senátu.

Miloš Vystrčil řekl, že paní Věře Kuberové rozumí. „Třeba k tomu dojde, až bude jiný prezident“ dodal Miloš Vystrčil.

Share