Turecký prezident vzkázal Macronovi, aby se nechal psychiatricky vyšetřit: EU již na to zareagovala

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan kritizoval politiku svého francouzského protějška Emmanuela Macrona vůči muslimům a islámu a uvedl, že francouzský prezident potřebuje psychiatrické vyšetření.

Zdroj: tsn.ua

Francie neváhala reagovat a již odvolala svého velvyslance z Ankary a v Evropské unii byla Erdoganova slova označena jako nepřijatelná.

„Jaký je Macronův problém s islámem a muslimy? Potřebuje léčbu duševního zdraví. Vše, co se dá říct o hlavě státu, která tímto způsobem jedná se členy odlišných náboženských skupin, je toto: nejprve jděte na vyšetření svého duševního stavu,“ uvedl Erdogan v sobotu 24. října v televizím projevu.

Zdroj: youtube.com

V Paříži bylo takové prohlášení považováno za nepřijatelné a hrubé. Francouzské ministerstvo zahraničí odvolalo svého velvyslance z Ankary, aby vyjádřilo nespokojenost s Erdoganovou politikou.

Odpověděl také vysoký představitel EU Joseph Borrell.

„Slova prezidenta Erdogana o prezidentu Macronovi jsou nepřijatelná. Vyzýváme Turecko, aby zastavilo tuto nebezpečnou spirálu konfrontace,“ napsal šéf unijní diplomacie na Twitteru.

Share