8 důvodů, proč nevyhazovat banánovou kůru do koše

Žluté ovoce má nejen bohatou chuť a příjemnou vůni, ale je také bohaté na mnoho užitečných vitamínů a minerálů.

Proto by měly být banány konzumovány pravidelně. Ale nejen sám banán je velmi užitečný ale i jeho slupka.

Zdroj: youtube.com

Na zahradě

Banánová kůra může být použita jako kompost. Za tímto účelem může být jednoduše dan do květináčích. Kůra se rozpadne a přirozeně oplodí půdu.

Pro zelené listy

Milovníci rostlin vědí, že pro zachování lesku musí být zelené listy pravidelně stříkány vodou nebo dokonce otírány vlhkým hadříkem. Ale místo látky můžete použít banánovou kůru.

Zdroj: youtube.com

Pro zdraví kůže

Banánová kůra může být skvělou přísadou pro užitečnou masku na obličej. Stačí nakrájet polovinu banánu spolu se slupkou, a mate z toho udělat kaší. Přidejte jednu lžíci medu a jednu lžíci zakysané smetany. Promíchejte, aplikujte na obličej a po 15 minutách opláchněte teplou vodou. Tato maska má příznivý účinek na suchou a stárnoucí pokožku.

Pro měkké paty

Banánová kůra může pomoci při odstraňování hrubé kůže na nohou. Stojí za to přiložit kůru měkkou stranou k patě a zafixovat jí tam pomoci například obvazu. Po 10 minut opláchněte nohy teplou vodou a namažte výživným krémem.

Zdroj: youtube.com

Od popálenin

Chcete-li se zbavit nepříjemných pocitů z lehkého popálení, můžete jednoduše aplikovat na poškozenou pokožku banánovou slupku.

Od kousnutí hmyzem

Kousnutí hmyzem může být velmi nepříjemné. Ale pomoct odstranit svědění může banánová kůra, která by měla být aplikována na pár minut na místě kousnutí.

Zdroj: youtube.com

Pro bílé zuby

Banány obsahují draslík, mangan a hořčík, které mají čistící vlastnosti. Kromě toho mají vitamín D a vápník, které posilují zubní sklovinu.

Proto může být slupka velmi účinná pro bělení zubů. Stačí po dobu asi 3 minut natřít zuby šlupkou a pak je vyčistit obvyklým způsobem.

V každodenním životě

Banánová kůra může být použita k čištění obuvi – dodá jí lesk. Navíc dokonale čistí hrnce, pánve a další nádobí, které ztratily lesk. Měli byste jednoduše otřete povrch slupkou po dobu několika minut a poté opláchněte tekoucí vodou.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: SKVĚLÝ TIP PRO DOMÁCNOST: PROČ JE TŘEBA OŘÍZNOUT ROH U HOUBIČKY NA NÁDOBÍ

PŘIPOMÍNÁME: CO SE DÁ DĚLAT S LÓGREM Z KÁVY: UŽITEČNÉ TRIKY PRO DOMÁCNOST

Share