„Bude to národní vyjádření smutku“: Vlajky v USA budou staženy na půl žerdi na počest 94 702 pacientů, kteří nepřežili koronavirus

Ve Spojených státech zemřelo na komplikace COVID-19 94 702 pacientů.

.

Americký prezident Donald Trump nařídil snížit vlajky na půl žerdi na tři dny na památku obětí pandemie COVID-19: „Bude to národní vyjádření smutku“.

.

Americký prezident o tom napsal na své Twitter stránce.

.

„Nechám vlajky na půl žerdi na všech federálních budovách a národních památkách během následujících tří dnů na památku Američanů, které jsme ztratili kvůli koronavíru,“ uvádí se v prohlášení.

.

Prezident Spojených států dodal, že v pondělí 25. května bude země také létat pod vlajkami „na počest mužů a žen“, kteří zemi ztratili ve válkách.

.

Podle Univerzity Johnse Hopkinse ve Spojených státech bylo v pátek 22. května od 4:00 registrováno infikovaných koronavirem 1 577 140 lidí.

.

Z toho 94 702 pacientů zemřelo na komplikace COVID-19, zatímco více než 298 000 se již zotavilo a bylo propuštěno ze zdravotnických zařízení.

.

Rovněž je třeba připomenout, že 21. května řekl Trump novinářům, že ani v případě druhé vlny pandemie COVID-19 nebudou ve Spojených státech znovu zavedena přísná karanténní opatření.

Share