„Jedno z nejobtížnějších rozhodnutí“: Merkelová očekává v roce 2021 rychlou obnovu ekonomiky

Německá kancléřka na ekonomickém fóru deníku Süddeutsche Zeitung vyzvala obyvatele, aby pochopili potřebu opatření ke snížení počtu koronavirových infekcí.

Ilustrační foto
Zdroj: tsn.ua

V roce 2021 bude německá ekonomika čelit „silnému růstu“, říká německá kancléřka Angela Merkelová. Oznámila to v úterý 17. listopadu na ekonomickém fóru na téma „2021: cesta z krize“.

Merkelová se zavázala, že přijme nová opatření na podporu německých podniků.

Ilustrační foto
Zdroj: tsn.ua

Německá kancléřka rovněž vyzvala obyvatele Německa, aby pochopili potřebu současných omezujících opatření, která mají zabránit přetížení zdravotnického systému.

„Pokud bychom jsme počkali, dokud na jednotkách intenzivní péče nebudou žádná volná místa, bylo by příliš pozdě,“ řekla Merkelová.

Ilustrační foto
Zdroj: tsn.ua

Kancléřka označila omezení sociálních kontaktů za „výzvu demokracii“ a „za jedno z nejobtížnějších rozhodnutí“, která během svého funkčního období musela učinit.

Mekrelová zároveň uvedla, že od jednání s předsedy vlád 16 německých spolkových zemí o opatřeních proti pandemii „očekávala více“.

V Německu bylo od začátku epidemie infikováno koronavirem více než 800 tisíc lidí, asi 13 tisíc zemřelo, více než 500 tisíc se uzdravilo.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: „ČEKAJÍ NÁS TĚŽKÉ ZIMNÍ MĚSÍCE“: MERKELOVÁ CHCE PŘÍSNĚJŠÍ KARANTÉNU, ZEMĚ ZAZNAMENÁVÁ VYSOKÉ POČTY NOVĚ NAKAŽENÝCH

PŘIPOMÍNÁME: „JSEM RÁDA“: ANGELA MERKELOVÁ SE TĚŠÍ NA SPOLUPRÁCI S VÍTĚZEM AMERICKÝCH VOLEB BIDENEM

Share