„Moje zeď zastavila koronavirus, zastavila všechno,“ tvrdí americký prezident Donald Trump

Americký prezident navštívil novou část zdi na hranicích Arizony s Mexikem a slibil „vyřešit problém“ s programem na ochranu některých imigrantů před deportací

Zdroj: reuters.com

Donald Trump navštívil část zdi na mexické hranici v Arizoně, kde řekl, že nově vybudovaná bariéra pomáhá omezit nedovolené přistěhovalectví a koronavirus:

Zdroj: reuters.com

„Moje zeď zastavila covid-19, zastavila všechno,“ řekl Trump předtím, než se vydal na prohlídku zdi.

Zdroj: reuters.com

Arizona je jedním z největších ohnisek COVID-19 ve Spojených státech. Před návštěvou Trumpa oznámil Státní zdravotní ústav v úterý 3 600 nových případů koronaviru.

Zdroj: reuters.com

„Naše hranice nebyla nikdy tak bezpečná,“ řekl Trump а dodal: „Toto je nejmocnější a pečlivě provedená hraniční zeď na světě.“

Zdroj: reuters.com

„Zabránili jsme katastrofě s koronavirem na jižní hranici, zastavili pašování lidí a rychle vrátili narušitele hranic,“ uvedl prezident USA.

Zdroj: reuters.com

„Bez těchto opatření v oblasti veřejného zdraví by se jižní hranice stala globálním epicentrem šíření viru“, dodal Donald Trump.

Zdroj: inquisitr.com

Úřadující ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf a dosavadní ředitel Imigračního a celního úřadu (ICE) a pohraniční stráže Mark Morgan se v úterý připojili k Trumpovi, aby prohlédli novou část zdi v San Luis v okrese Yuma.

Americká vláda uvedla, že od ledna 2017 se provádějí stavební práce na 338 km hranice.

„Na mnoha místech je nová zeď dvakrát tak vysoká jako předtím. Mnoho kilometrů od zdi bylo postaveno tam, kde neexistovaly nic jiného než překážky pro automobily, které by jen málo z nich nazývlo plot“, řekl David Beer, odborník na imigrační politiku v Centru pro globální svobodu a prosperitu v institutu Cato.

Zdroj: reuters.com

V Yumě uspořádal Trump kulatý stůl s vládními činiteli a vedoucími komunit o bezpečnosti hranic.

Na hranici byl prezident požádán o odložený akční program pro děti přicházející do Spojených států (DACA – Deferred Action for Childhood Arrivals), který chrání asi 700 000 lidí přivezených do Spojených států jako děti před deportací a dává jim právo na práci.

Zdroj: reuters.com

„Vyřešíme problém s DACA,“ řekl Trump.

Bílý dům říká, že prezident plánuje u soudu uzavřít nový dokument.

„Myslím, že s DACA se dějí dobré věci. Dokumenty znovu odešlou a bude to fungovat. Demokraté hráli s DACA roky, ale neudělali nic. A udělám všechno“.

Share