„Nemoc nezná hranice. Celkový počet případů koronaviru se za posledních šest týdnů zdvojnásobil“, hlásí WHO

Šíření nového typu koronaviru COVID-19 se „stále zrychluje“ a většina zemí dosud pandemii neovládla.

Uvádí to ředitel Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus, podle The Guardian.

Zdroj: slovoidilo.ua

„Ve většině zemí světa není virus pod kontrolou. Situace se zhoršuje. Celkový počet případů se za posledních šest týdnů zdvojnásobil“, řekl generální ředitel Světové zdravotnické organizace.

Zdroj: nizhyn.in.ua

Podle vedoucího WHO, je na světě více než 11,8 milionů případů koronaviru, z nichž polovina byla zaregistrována v posledních šesti týdnech. Více než půl milionu lidí zemřelo na komplikace související s infekcí.

Zdroj: m.day.kyiv.ua

Tedros Adhanom Ghebreyesus poznamenal, že propuknutí koronaviru odhalilo globální a národní nerovnosti ve zdravotnictví i ve společnosti.

„Často se říká, že nemoc nezná hranice. Nezajímá ji naše politické rozdíly a ignoruje rozdíly, které mezi zdravím a ekonomikou, životem a živobytím děláme. Pandemie COVID-19 je všechny zničila,“ řekl ředitel WHO.

Zdroj: dw.com

Dodal, že koronavirus zničil zdravotnické systémy v některých z nejbohatších zemí světa.

„Ve skutečnosti některé země dosáhly významného pokroku při snižování počtu úmrtí, zatímco v jiných zemích počet úmrtí stále roste,“ uvedl ředitel Světové zdravotnické organizace

Zdroj: dw.com

Kromě toho, WHO ve čtvrtek (9. července) zřídila komisi, která má vyšetřit činnost organizace během vypuknutí koronaviru COVID-19.

Zdroj: prm.ua

„Generální ředitel WHO dnes oznámil vytvoření nezávislé skupiny, která by hodnotila reakce světa na akce organizace během pandemie COVID-19,“ uvedlo prohlášení na webové stránce WHO.

Zdroj: m.day.kyiv.ua

Share