9 věcí, které v žádném případě nelze dělat, když máte hlad

Není žádným tajemstvím, že naše zdraví a pohoda přímo závisí na naší stravě a životním stylu.

Dnes vám tedy chceme říct, co v žádném případě nemusíte dělat, když mát hlad. Může to vám pomoci předcházet mnoha chorobám.

Protizánětlivé léky

Zdroj:poshepky.com

Je přísně zakázáno užívat protizánětlivé léky na prázdný žaludek, včetně aspirinu, ibuprofenu a dalších. Poškozují žaludeční sliznici a způsobují krvácení, dokonce i užívání nalačno významně snižuje účinnost jakéhokoliv léků.

Káva

Zdroj:poshepky.com

Káva na prázdný žaludek způsobuje problémy s gastrointestinálním traktem a může způsobit pálení žáhy. Proto je velmi důležité si před pitím kávy dát alespoň něco k jídlu. A káva ráno může zhoršit náladu na celý den, protože vede k nedostatku serotoninu.

Alkohol

Zdroj:poshepky.com

Obecně by měla být konzumace alkoholu v životě každého člověka omezena. A alkohol je obzvláště škodlivý ráno, protože rychlost vstřebávání se zvyšuje, a to může vést k otravě.

Žvýkačka

Zdroj:poshepky.com

Při žvýkání žvýkačky v žaludku se uvolňuje trávicí kyselina, která ničí žaludeční sliznici, což může vyvolat žaludeční dysfunkci, a v některých případech dokonce i gastritidu.

Pocit hladu před spaním

Zdroj:poshepky.com

Za žádných okolností byste neměli jít spát, když cítíte hlad. Nízká hladina glukózy narušuje spánek. Proto je tak důležité si dát večeři přibližně dvě hodiny před spaním.

Cvičení

Zdroj:poshepky.com

V žádném případě necvičte ráno nalačno ze dvou důvodů: ráno krev je příliš hustá, což výrazně zvyšuje zátěž srdce. Druhý důvod: trénink bez jídla způsobuje nedostatek energie v těle. Proto dávejte přednost jednoduchému cvičení ráno, ale nezapomeňte při tom pít vodu.

Nákup

Zdroj:poshepky.com

V žádném případě neplánujte nákup na prázdný žaludek, protože v takovém případě nakupíte mnohem víc, než byste potřebovali. Nejprve si dejte malou svačinu a pak klidně pojděte do obchodu.

Citrusové džusy

Zdroj:poshepky.com

Kyselina ráno je kontraindikována, protože dráždí žaludek. Citrusové džusy a ovoce byste nikdy neměli konzumovat ráno.

Hádky

Zdroj:poshepky.com

Odborníci provedli výzkum a prokázali, že hlad nás dělá agresivnějšími, a proto hádky nalačno zhoršují naše zdraví. Než začněte hledat „pravdu“, prostě si dejte dobré jídlo – a pak můžete vyřešit všechny problémy v klidu.

Share