Američtí senátoři navrhli přejmenovat ulici před čínskou ambasádou podle doktora, který jako první varoval veřejnost před koronavirovou nákazou

Američtí senátoři navrhli přejmenování ulice před čínskou ambasádou na počest pozdního čínského lékaře , který jako první varoval před koronavirovou nákazou.

.

Návrh ze strany senátorů z republikánské strany Marco Rubio, Tom Cotton a Ben Sasse.

Předložili návrh zákona na přejmenování ulice před čínskou ambasádou v americkém Washingtonu na náměstí Li Wen-lianga. V současné době je ulice nevinně nazývána Mezinárodní.

.

„Čínská komunistická strana možná donutila Dr.Li Wen-lianga, aby mlčel o informování veřejnosti o COVID-19, ale pekingská totalitní cenzura nemůže vymazat to, co nyní ví celé světové společenství,“ řekl Rubio.

.

Podle republikánského senátora Cottona chce čínská komunistická strana svět zapomenout na jméno Li Wen-liang.

„Nedopustíme, aby se jméno Li Wen-liang nikdy nezapomnělo“ řekl Cotton.

.

34letý oční lékař ve Wu-chanu Li Wenliang byl v prosinci 2019 jedním z prvních, kdo hovořil o nebezpečích koronaviru.

.

Poté, co řekl svým kolegům o vypuknutí neznámé, ale nebezpečné choroby ve městě, policie mu vydala oficiální varování „za šíření nepravdivých informací“.

Přinutili ho, aby podepsal prohlášení, ve kterém Li Wen-liang přiznal chybu, a slíbil, že se nedopustí žádných „trestných činů“.

.

Li Wen-liang se nakazil koronavirem a zemřel na komplikace na začátku února. Jeho smrt způsobila v Číně veřejné pobouření.

Share