„Moje nohy by neměly fungovat“: Žena, která může chodit, požádá lékaře, aby jí ochrnul nohy

Vědkyně z Salt Lake City v Utahu trpí vzácnou poruchou, která ji nutí žít život postižené osoby, navzdory skutečnosti, že může chodit a dokonce lyžovat.

Chloe Jennings-White, 58letá absolventka Cambridge, věděla od mladého věku, že je jiná. Nyní je dokonce ochotna zaplatit chirurgovi, aby ochrnul její nohy.

Zdroj: metro.co.uk

Chloe, která tráví většinu času na vozíku, trpí vzácným syndromem, který porušuje integritu vnímání jeho vlastního těla (Body Integrity Identity Disorder, nebo BIID).

Lidé s touto nemocí mají problémy s přijetím jedné nebo více částí těla, často se je snaží amputovat.

Zdroj: metro.co.uk

Chloe našla doktora v zahraničí, který je ochotný jí pomoci se zdravotním postižením, ale nemůže si dovolit utratit 22 000 dolarů.

„Možná si to nikdy nebudu moci dovolit, ale vím, upřímně a hluboce, že to nebudu litovat. Něco v mém mozku mi říká, že by moje nohy neměly fungovat. Je něco nepříjemného, ​​když je cítíte“, řekla Chloe.

Její touha vedla k rozhořčení a dokonce hrozbám ze strany lidí, kteří nemohli pochopit její nemoc.

Zdroj: metro.co.uk

V některých případech se Chloe zoufale snažila něco udělat: záměrně se chtěla ublížit, aby ztratila nohy.

Přiznává také, že byla velmi ráda lyžování kvůli nebezpečí.

Zdroj: metro.co.uk

„Lyžuji velmi rychle a na nebezpečných stezkách. Provádění triků, které mě mohou ochromit, mi dává pocit úlevy od úzkosti způsobené BIID.

Moji přátelé a rodina se obávají, když lyžuji, protože vědí, že to dělám velmi agresivně. Vědí, že hluboko dolů opravdu chci spadnout“, řekla žena.

Zdroj: metro.co.uk

Chloe našla celou skupinu lidí jako ona: „Byla to velká úleva“.

Mark Malan, psychiatr, který pracuje s Chloe, řekl, že аlternativně může být nerv dočasně blokován, takže osoba nemůže končetinu používat po určitou dobu.

Share