„Nemůžeme žít tak, jak jsme žili před pandemií“: Šéf WHO vyzval k ukončení politizace pandemie

Šéf Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus vyzval k ukončení politizace pandemie COVID-19. Prohlásil to během briefingu 26. října.

Zdroj: viche.ck.ua

„Kde vůdci jednají rychle a vědomě, virus může být potlačen. Ale tam, kde došlo k politickému rozdělení na národní úrovni; tam, kde došlo k ignorování vědeckých a zdravotnických pracovníků, se rozšířil zmatek a zvýšila se nemocnost a úmrtnost. Proto jsem opakovaně říkal: zastavte politizaci COVID-19,“ uvedl generální ředitel WHO.

Zdroj: radiosvoboda.org

Dodal, že nyní je třeba udělat vše pro ochranu zdravotnických pracovníků a nejlepší způsob, jak to udělat, je přijmout veškerá nezbytná opatření ke snížení rizika přenosu infekce.

Zdroj: 12kanal.com

„Nemůžeme dosáhnout požadovaného hospodářského oživení a žít tak, jak jsme žili před pandemií. Můžeme nechat své děti ve škole, můžeme podporovat podnikání, můžeme zachránit životy. Všichni ale musíme dělat kompromisy a přinášet oběti,“ řekl generální ředitel Světové zdravotnické organizace.

Zdroj: radiosvoboda.org

Prezident WHO také varoval před „pandemickou únavou“ uprostřed rostoucího počtu nových pacientů v mnoha částech světa.

Zdroj: ukrinform.ua

Počet hospitalizací a potřeba používat jednotky intenzivní péče „místy roste, zejména v Evropě a Severní Americe.“

Zdroj: nv.ua

Ve světě podle serveru Worldometers je zaznamenáno 43 777 856 případů COVID-19.

Zdroj: bbc.com

Uzdravilo se 32 182 568 lidí, zemřelo 1 164 520 pacientů.

Zdroj: zik.ua

Většina pacientů s COVID-19 byla registrována ve Spojených státech (8 962 783), Indii (7 946 429 ) a Brazílii (5 411 550).

Zdroj: rbc.ua

V Rusku přesáhl počet nakažených 1,5 milionu. Více než milion pacientů bylo hlášeno také ve Francii, Španělsku, Argentině a Kolumbii.

Zdroj: rbc.ru

Share