Prezident České lékařské komory předpokládá kolaps nemocnic za 15 dní: podle něj je lokdown nutný, ale vláda na to nemá odvahu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek si myslí, že vláda nemá odvahu vyhlásit lockdown. Řekl to během vysílání CNN Prima News. Domnívá se, že pokud by byl okamžitě zaveden lockdown, způsobilo by to menší škody na ekonomice než zavedení postupných opatření.

Milan Kubek je trochu zklamaný z opatření, která nyní fungují. Podle jeho názoru to nebylo efektivní řešení problému, a dokonce vypadá jako „smlouvání s čertem“.

Zdroj: zdravi.euro.cz

Prezident České Lékařské komory říká, že vláda se snaží zlepšit epidemiologickou situaci bez velkých ekonomických ztrát.

Podle něj je to ale nyní s největší pravděpodobností nemožné, mohlo by se tak stát někdy před dvěma měsíci.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Samozřejmě, pokud by byl zaveden lockdown, pak by to poškodilo ekonomiku. Čím dál, tím populárnější je však takové řešení mezi odborníky, politiky a dokonce i ve společnosti.

Milan Kubek míní, že ekonomické škody z lokdownu by byly menší než z postupného zavádění opatření. Vláda ale podle něj nemá odvahu k tomuto kroku přistoupit.

Zdroj: iROZHLAS.cz / Michaela Danelová

V září byl lockdown vyhlášen v Izraeli. Jistě je to velmi přísné řešení, ale to pomohlo zastavit šíření viru. Alespoň dočasně.

Ministr vnitra Jan Hamáček na svém twitterovém účtu vysvětlil, že vláda nenavrhuje lockdown, protože k tomu není dostatečný počet souhlasných.

Zdroj: Úřad vlády ČR

Podle Milana Kubka může dojít ke kolapsu zdravotnického systému.

„Podle současných dat vlády na to dojde 9. až 10. listopadu,“ řekl Milan Kubek. Dodal, že je nutné, aby policie dohlížela na dodržování opatření.

Zdroj: Ladislav Křivan, MAFRA

Vláda se rozhodla zavést nová opatření, která vstoupí v platnost ve středu. Například bude zakázáno být mimo domov od 21:00 do 5:00.

Zdroj: YouTube / reflex_cz

Také obchody už v neděli fungovat nebudou, zavřeny budou farmářské trhy, kromě pojízdných farem a prodej na farmách.

Share