Slovenský bloger varoval před koronavirem do poslední chvíle: „Noste roušky, chraňte sebe a ostatní,“ řekl v posledním videu

Jen krátkých 6 hodin před smrtí slovenský blogger a moderátor rádia R1 Jozef Kmeťo († 47) natočil video, ve kterém před nemocí varuje.

Jeho stav se včera v souvislosti s onemocněním COVID-19 začal rapidně zhoršovat. Musel být převezen do nemocnice, ale tam svůj boj o život prohrál.

Zdroj: cas.sk

Jozef Kmeťo byl moderátorem rádia R1, které se zabývá zejména romskou problematikou. Před pár dny byl pozitivně testován na COVID-19.

Včera se jeho zdravotní stav natolik zhoršil, že ho ráno museli odvézt do nemocnice. Ještě předtím ale stihl nahrát video, ze kterého doslova mrazí.

Zdroj: seredoline.sk

Ve videu prosí přátel a blízkých, aby mu drželi palce. Na záběrech se Josefovi velmi špatně dýchá.

„Milí přátelé, nikdy se nenechte ovlivňovat lidmi, kteří nevěří na koronavirus. Živým příkladem COVIDU-19 jsem já. Dnes mě odváží sanitka do nemocnice, protože se moje dýchání velmi zhoršilo.

Jde o vážný stav, vezou mě na infekční oddělení. Byl bych velmi rád, kdybyste lidi, kteří nevěří a myslí si, že koronavirus je jen chripečka, začali konečně posílat do zadku,“ promluvil ve videu na Facebooku.

Zdroj: youtube.com

„Protože to není pravda a víte, co je nejhorší? Že na to nevinní lidé doplácí. Nevím, jak dopadnu, ale chtěl jsem vám to říct. Nenechte se ovlivňovat, noste roušky, chraňte sebe a ostatní.

Protože vidíte, že to může dopadnout takhle a to jsem já, člověk, který nikdy nepodceňoval koronavirus a jeho důsledky,“ pokračoval Josef Kmeťo.

Zdroj: dennin.sk

„Držte mi palce, pokud možno posílejte mi sílu,“ dodal.

https://www.facebook.com/jozef.kmeto.33/videos/1276392492753159

Bohužel, už o 6 hodin později se na Facebooku objevila zpráva, že slovenský blogger svůj boj o život prohrál.

Zdroj: ecofi.info

„Právě jsem dostal informaci, že můj kamarád Jožko Kmeťo zemřel. Je mi to velmi těžko, ale prosím vás všechny, pokud lze, pomozme jeho manželce. Zůstala úplně sama a víte, že doba je velmi těžká. Prosím vás všechny o pomoc,“ napsal kamarád Eduard Daniš.

Share