Prymula tvrdí, že se v nejbližších dnech rozhodne, jestli dětí půjdou příští týden škol: Hamáček ale říká, že už je rozhodnuto

Na konci týdne vláda vyhodnotí dostupná data, která se týkají koronavirové epidemie a rozhodne se, jestli je možné vrátit žáky do škol. Jedná se o první stupeň základních škol nebo jejich část.

Zdroj: novinky.cz

Ministr zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že čísla jsou nepříznivá a zatím není rozhodnuto, jestli se příští týden aspoň část žáků vrátí do lavic.

„Uvažujeme i o variantě, že by byl třeba jen první, druhý ročník,“ řekl šéf resortu a dodal, že situace není zatím dobrá.

Zdroj: e15.cz

Něco jiného ale tvrdí ministr vnitra Jan Hamáček. Ten už má zřejmě rozhodnuto a řekl, že školy kvůli nepříznivým číslům budou zavřeny ještě několik týdnů.

Školy povinně přešly na distanční výuku od 14. října a v provozu zůstávají pouze mateřské školky a speciální. Opatření platí do 2. listopadu.

Zdroj: Youtube

Původně Prymula říkal, že se první stupeň do škol vrátí, ale později svůj názor změnil, protože se situace nezlepšovala.

O tom už ale možná stávající ministr rozhodovat ani nebude, protože v úterý se má prezident Miloš Zeman setkat s jeho nástupcem. Mluvčí hlavy státu oznámil, že ke jmenování nového šéfa resortu dojde ve čtvrtek.

Zdroj: idnes.cz

Na jaře už došlo ke zavření škol a některé z nich se učili dálkově až do konce školního roku. V tomto roce vláda měla v plánu zavírat školy pouze lokálně dle aktuální epidemiologické situace.

Zdroj: idnes.cz

Share