„Doporučuji chodit bez roušek, ale si dál pravidelně mýt nebo dezinfikovat ruce“, uvedla hlavní česká hygienička Rážová

Od 1. července je v České republice povoleno bez roušek ve veřejné dopravě, vnitřních prostorách budov, včetně obchodů, v restauracích a barech.

To však neplatí v již zasažených oblastech Karviná a Frýdek-Místek.

Podle posledních testů je infikováno nejméně 15% horníků ČSM-Sever a ČSM-Jih. Hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová sdělila Radiožurnálu, že to není důvod k obavám.

Zdroj: idnes.cz

Máte obavy z rostoucího počtu potvrzených případů na Karvinsku?

To mě vůbec nevadí. Přibližně 10 až 15 procent pozitivních případů souvisí s rozsáhlým testováním na Karvinsku. Pozitivní je však to, že nemoc je ve většině případů asymptomatická nebo slabá.

Minimálně pacientů je hospitalizováno. Proto se moc neobávám.

Česká lékárnická komora konstatovala, že v lékárnách je stále vyžadována rouška. Mohlo by to být nutné v taxislužbách, obchodech nebo MHD?

Zdroj: idnes.cz

Kromě dvou regionů – Karviná a Frýdek-Místek – jsou na území zbytku státu roušky v dopravních prostředcích roušky víceméně zrušeny.

Ale co když řidič řekne: Nasaďte si roušku? Mám to udělat, nebo ne?

Může vás k tomu vyzvat, ale není to úplně v souladu s opatřením, protože jsme to zrušili.

Hlavní hygienička Jarmila Rážová věří, že epidemiologická situace v zemi, kromě ohnisek, zejména v Karviné, je velmi dobrá.

Zdroj: idnes.cz

Doporučuje proto chodit bez roušky na ulici, protože bude horko.

Také Jarmila Rážová zdůrazňuje:

„Dál si pravidelně mýt nebo dezinfikovat ruce, dodržovat odstupy od dalších lidí a hlavně, pokud se necítím dobře, je lepší zůstat doma“.

Share