Alain Delon slaví narozeniny: Jak teď vypadá život jednoho z nejpopulárnějších Francouzů

Výrobce klobás, námořník a nejkrásnější muž – jak pokračuje život jednoho z nejpopulárnějších Francouzů 20. století.

Je těžké tomu uvěřit, ale nejpohlednější muž druhé poloviny dvacátého století má 85 let.

 

Zdroj: youtube.com

 

Je ještě těžší uvěřit, ale rodiče Alaina Delona ho chtěli vidět jako výrobce klobás. Vlastnili řeznictví v Paříži poblíž Fresnova vězení a doufali, že chlapec bude v podnikání pokračovat. Budoucí herec se navíc nelišil v příkladném chování, pro které byl opakovaně vyloučen z různých škol a internátů.

„Bylo to povolání rodičů. Šlo o to, abych v tom pokračoval. Připadalo mi to úplně normální,“ vysvětlil později novinářům Delon.

 

Zdroj: sputnik.by

 

Dokonce získal diplom, který mu umožnil věnovat se výrobě masových výrobků, pracoval několik měsíců a rozhodl se odejít do armády jako zkušební pilot.

Delona ale nevzali mezi piloty – v tu dobu byl již nábor dokončen, ale byl přijat do námořní pěchoty a poslán do války v Indočíně. Budoucí herec však nesloužil v první linii, ale v disciplinární společnosti a kvůli svému chování se vícekrát ocitl ve strážnici. Podle samotného herce se však jednalo o jedny z nejšťastnějších chvíli ve svém životě.

 

Zdroj: youtube.com

 

„Tentokrát mi bylo umožněno stát se tím, čím jsem se stal později a kým jsem teď,“ přiznal Delon.

 

Zdroj: sputnik.by

 

„Vypadáte až moc dobře, vaše kariéra nebude fungovat,“ řekli producenti Delonovi. Ne okamžitě, ale přesto se rozhodli dát mu šanci. Postupně začal hrát, svou profesi studoval přímo na scéně. Všiml si ho po filmu René Clementa „Na jasném slunci“ podle románu Patricie Highsmithové. „Talentovaný pan Ripley, Delon hrál stejného dobrodruha, okouzlujícího a naprosto nemorálního. Po demobilizaci pracoval jako číšník, ale tato kariéra mu nevyšla. A pak mladý muž poslechl rady svých přátel a zariskoval, že se předvede filmovým producentům, ale první pokusy byly neúspěšné.

 

Zdroj: youtube.com

 

Pak to byl „Rocco and His Brothers“, a „Leopard“, kde hrál po boku Berta Lancastera a Claudie Cardinale, za který byl nominován na Zlatý glóbus jako „Nejslibnější mužský nováček“. Pařížský tisk a kritici uznali: Delon se odhalil jako subtilní a složitý dramatický herec.

 

Zdroj: youtube.com

 

V následujících letech hodně hrál – v rodné Francii i v Hollywoodu, v roce 1985 získal Cenu Cesara pro nejlepšího herce ve filmu Náš příběh. Ale jeho hlavním titulem bylo jeho vlastní jméno a příjmení, výraz Alain Delon se stal definicí dokonalé mužské krásy.

 

Zdroj: youtube.com

 

Zdroj: sputnik.by

 

Nejstarší syn, který se narodil ve vztahu se zpěvačkou Nico. Delon ho ale nepřiznal, na rozdíl od svých rodičů, který chlapec vychovávali. Herec měl mnoho krásných milostných příběhů, mimo jiné s rakouskou filmovou herečkou Romy Schneiderovou, a pouze jedno krátké manželství. V polovině 60. let strávil Delon čtyři roky v oficiálním vztahu s francouzskou herečkou Natalie Barthélemyovou, která mu porodila syna Anthonyho.

 

Zdroj: youtube.com

 

Delon má však další dvě děti, herečku Anushku a modele Alain-Fabien, které se narodili v civilním manželství herce s nizozemskou modelkou Rosalie van Bremen.

 

Zdroj: youtube.com

 

V červnu 2019 byl umělec hospitalizován po migrénových záchvatech. Podstoupil operaci v pařížské nemocnici, kde strávil tři týdny na jednotce intenzivní péče.

 

Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: TOPMODELKA BOJUJE S PSYCHICKÝMI PROBLÉMY: POŘÍZKOVÁ PROMLUVILA O PENĚZÍCH

PŘIPOMÍNÁME: „TAHLE MOMENTKA JE SILNÁ“: ANDREA POMEJE SE ROZHODLA NA SOCIÁLNÍ SÍTI UKÁZAT FANOUŠKŮM DCERU ANIČKU, JAK NA TATÍNKA VZPOMÍNÁ

 

Share