Andrej Babiš navrhuje plošné dobrovolné a bezplatné testování před Vánocemi: ministerstvo zdravotnictví vypracuje plán tohoto testování

Stát chce nabídnout dobrovolné testování na koronavirus. Stát bude platit za používání antigenních testů. S největší pravděpodobností to bude trvat asi 10 dní a to bude realizováno v období před Vánocemi. Armáda bude pomáhat s realizací tohoto testování. O těchto plánech informoval předseda vlády Andrej Babiš při slavnostním zahájení velitelského shromáždění náčelníka generálního štábu.

Premiér uvedl, že je nutné, aby ministerstvo zdravotnictví vypracovalo plán testování pomocí antigenních testů. Doufá, že to bude možné realizovat ještě před Vánocemi.

Ilustrační foto Zdroj: facebook.com

Jeden antigenní test bude stát pro stát zhruba 150 korun. Předseda vlády by chtěl, aby všichni občané se měli možnost po dobu 7 nebo 10 dnů bezplatně testovat antigenní testy.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Andrej Babiš také doufá, že příští měsíc bude naše země v 3. stupni protiepidemického systému PES. To umožní lidem častěji se setkávat a umožní trochu pomoci ekonomice.

Premiér bel vděčný armádě za to, že armáda neustále pomáhala v boji proti pandemii. Podle něj měla armáda při tomto boji klíčovou roli.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Předseda vlády dobře ví, že armáda pomohla v mnoha projektech, například v rámci projektu chytré karantény, nebo v nemocnicích a podobně.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Antigenní testy jsou výrazně levnější než jiné typy testů, navíc výsledky budou známy již za 15 minut. Tyto testy byly použity při testování seniorů v pečovatelských domech a zaměstnanců těchto zařízení.

To vstoupilo v platnost 4. listopadu a první testování by mělo být provedeno do 11. listopadu. Pokud má někdo pozitivní výsledek antigenního testu, bude proveden i test PCR, ale na výsledek bude muset počkat o něco déle.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Předpokládá se, že testování seniorů pomocí antigenních testů skončí 4. prosince. Týden poté končí nouzový stav a je v provozu do 12. prosince.

Návštěvy sociálních zařízení jsou také zakázány až do 12. prosince. Někteří odborníci ale takové rozhodnutí ministerstva zdravotnictví kritizují.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Za měsíc a půl se nákaza koronavirem objevila ve 403 sociálních zařízeních. Takové testování by mělo pomoci rychle odhalit ohnisko nákazy a zastavit další šíření viru.

PSALI JSME: BLATNÝ OZNÁMIL MIMOŘÁDNÉ JEDNÁNÍ VLÁDY V NEDĚLI: BUDE SE JEDNAT O OTEVŘENÍ OBCHODŮ JIŽ PŘÍŠTÍ TÝDEN

PŘIPOMÍNÁME: LEOŠ MAREŠ VYSÍLA SHOW Z VELMI NEOBVYKLÉHO MÍSTA: „ÚTERNÍ RANNÍ SHOW Z MALEDIV. ZAČÍNÁ POSLEDNÍ HODINA“

Share