Andrej Babiš „pojišťuje“ český zdravotnický systém: možná Německo a Maďarsko poskytnou lůžka v nemocnicích pro Čechy

Již několikrát se na internetu objevily informace o možném kolapsu zdravotnického systému kvůli stále rostoucímu počtu nakažených. Někteří představitelé vlády uvedli, že by k tomu mohlo dojít, pokud by nebyla zavedena nová přísnější opatření. Premiér Andrej Babiš už zahájil jednání o poskytnutí zdravotnických kapacit pro Čechy v Německu a Maďarsku.

Vláda se nyní snaží, aby se počet nákaz snížil, a zároveň aby nedošlo k lokdownu s těžkými důsledky pro ekonomiku.

Zdroj: Petr Horník, Právo

Pokud se počet nakažených a hospitalizovaných bude i nadále rychle zvyšovat, může to vyvolat kolaps ve zdravotnickém systému.

Portál Seznam Zprávy uvedl, že předseda vlády Andrej Babiš už zahájil jednání se sousedními zeměmi, jmenovitě Maďarskem a Německem.

Zdroj: Facebook

Nyní diskutují o možnosti poskytování lůžek v nemocnicích pro české pacienty.

„Premiér dojednává lůžkové kapacity v Polsku, Německu a Maďarsku,“ řekl pro Seznam Zprávy jeden z jejich zdrojů.

Zdroj: Facebook

Předpokládá se, že předseda vlády už o tomto víkendu telefonicky jednal s těmi zeměmi. Informaci potvrdil i ministr vnitra Jan Hamáček, podle něj jde o desítky lůžek.

Zdroj: František Vlček, MAFRA

Ve středu vstoupí v platnost nová opatření, která vláda zavádí. Zavřeny budou restaurace, bary, kluby, ale hotelové restaurace, ale jen do 20 hodin.

Zdroj: gettyimages

Je také zakázáno, aby se občané shromažďovali ve skupinách větších než 6 osob a je také zakázáno pít alkohol na veřejnosti.

Je třeba nosit roušky na autobusových zastávkách a také školy se přesunou na on-line výuku.

Share