Andrej Babiš uvedl, že návrh na změnu zákona o ochraně veřejného zdraví byl chybou: „Ministr je tu nový, řeší covid,“ hájil Jana Blatného

Ministr zdravotnictví Jan Blatný navrhl změnu zákona o ochraně veřejného zdraví. Premiér Andrej Babiš ale prohlásil, že takové změny nepodpoří. Podle tohoto návrhu by mohl vzniknout nový centrální úřad Státní hygienické služby. Tento orgán by mohl mít určité pravomoci, například by mohl rozhodovat o uzavření obchodů, nebo o sledování mobilních telefonů lidí nakažených covidem.

Podle Andreje Babiše to byla chyba ministerstva zdravotnictví. Některé věci by podle něj neměly být napsány v návrhu změny zákona.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Samozřejmě mluvil o sledování občanů nebo omezovaní některých svobod. To byla odpověď premiéra na otázku poslance KDU-ČSL Marka Výborného.

O toto téma se zajíamla také poslankyně z hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková. Ptala se premiéra, zda se někdo rozhodl použít v našem státě takové totalitní metody.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš odpověděl, že nikdo mezi ministry takovou změnu zákona nepodporuje. Podle něj nikdo ve vládě nemyslí v totalitním stylu, byla to jen chyba.

„Takovéto úvahy jsou nepřijatelné. Ministr je tu nový, řeší covid,“ řekl Andrej Babiš. Snažil se vysvětlit, že na ministerstvu zdravotnictví mohli udělat chybu a ministr si toho možná nevšiml.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Podle tohoto návrhu na změnu zákona by nový úřad umožnil hygienikům činit velmi vážná rozhodnutí. Mohli by například zavírat obchody, školy, nebo některé provozovny služeb, zakázat pořádání veřejných akcí a podobně.

Kromě toho by měli také možnost sledovat mobilní telefony nakažených občanů. To je téma, které zajímá všechny občany, nikdo by nechtěl, aby ho někdo sledoval.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Když byl poprvé tento návrh změny zákona zveřejněn, vyvolalo to obrovskou vlnu kritiky politiků i odborníků na ústavní právo.

Politici upozornili na možnost sledování mobilních telefonů občanů a právníci upozornili, že takové pravomoci může mít jen vláda a jen v době nouzového stavu.

PSALI JSME: KARLA HAVLÍČKA TEĎ BUDE HLÍDAT OCHRANKA: PROČ JE TO NUTNÉ

PŘIPOMÍNÁME: KDYŽ ŽENA ZAČALA TANČIT, PUBLIKUM ZTUHLO RADOSTÍ: VIDEO ZÍSKALO PŘES 10 MILIONŮ ZHLÉDNUTÍ

Share