Karla Havlíčka teď bude hlídat ochranka: proč je to nutné

Nyní bude vicepremiéra a ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka hlídat ochranka. Ochranku dostal ve středu poté, co na jeho adresu začaly přicházet výhrůžky. Mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Štěpánka Filipová potvrdila tuto informaci pro web TN.cz.

Jako první o tom informoval web iDnes.cz. Karlu Havlíčkovi byla podle těchto informací poskytnuta ochranka kvůli jeho aktivitám působení v Uhelné komisi.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ministr kvůli tomu údajně dostal mnoho výhrůžek. Ochranka mu byla poskytnuta ve středu večer. Jak dlouho s ním bude, zatím není známo.

„Ochranku mám z toho důvodu, že jsem byl upozorněn, že mi hrozí určité nebezpečí,“ řekl Karel Havlíček pro iDnes.cz. Žádné další podrobnosti ale ministr nesdělil.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Nyní se Uhelná Komise zabývá tématem konce využívání uhelných zdrojů. Zvažují se také možnosti, čím by se tyto zdroje mohly nahradit.

Tato komise má 11 členů, jejími předsedy jsou vicepremiér Karel Havlíček a ministr živontího prostředí Richard Brabec.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Zasedají i akademici, ekologové a těžaři. Možná za pár dní ministr nebo někdo z jeho okolí oznámí něco více, ale zatím nejsou známy další podrobnosti.

Ochranku mají obvykle nejvyšší státní politici, například prezident nebo předseda vlády. Někdy je ale ostraha poskytována jiným úředníkům nebo politikům, pokud dostávají výhrůžky na svou adresu nebo na adresu svých rodin.

PSALI JSME: JAK KARLOS VÉMOLA REAGOVAL NA ÚDAJNĚ NOVÝ VZTAH MATKY JEHO DÍTĚTE LELY CETEROVÉ: „POKUD NĚKOHO NOVÉHO MÁ, MĚLA BY TO BÝT ONA, KDO MI TO ŘEKNE“

PŘIPOMÍNÁME: LUCIE BORHYOVÁ PROZRADILA CO ZAŽILA BĚHEM PANDEMIE: BLÍZKÝ ČLEN JEJÍ RODINY BYL HOSPITALIZOVÁN

Share