Zdravotní sestřička na koronavirovém oddělení pracovala pouze v průhledném plášti: Pacienti se jí zastali

Dívka byla pokaraná za její vzhled.

.

Lékaři ruské regionální kliniky v Tule brání zdravotní sestru, jejíž fotografie v plavkách pod průhledným ochranným oděvem byla rozšířena na internetu.

.

Kolegové vysvětlili dívčí vzhled nedostatkem montérek ve zdravotnickém zařízení.

.

Zdravotní sestřička vysvětlila, že se rozhodla nosit oblečení, protože je velmi horké pracovat v ochranném oděvu. Podle ní neočekávala, že oblek bude tak průsvitný.

.

„Pracoval jsi v těchto oblecích? Jsou velmi horké. A pacienti nemají co dělat, takže fotí: jejich spodní prádlo je špinavé, špatně se živí, pak jsme ve spodním prádle. “řekl zaměstnanec nemocnice jménem Pavlo.

.

Sestra vysvětlila, že podle pravidel se ochranný oděv nosí na jednorázových nebo bavlněných pyžamech. Čtyři nebo pět takových sad je třeba změnit.

Opotřebované soupravy jsou recyklovány, s výjimkou bavlněných oděvů – lze je prát a žehlit.

.

„Výpočty na směnu na jednom patře: devět lidí – 36–54 pyžam. Devět podlaží. Plus tři další patra první nemocnice. 360-522 pyžam za den pro celou nemocnici, nepočítaje laboratoř,“řekl.

Pavlo také poznamenal, že lékaři neradi nosí průhledné obleky: „A někteří je nemají. A pokud by pánové novináři našli pyžamo, rádi bychom je vzali. “

.

Krajské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že proti zdravotní sestře byla učiněna disciplinární opatření.

.

Proběhla také vysvětlující diskuse s personálem nemocnice a bylo požádáno o posílení kontroly nad používáním osobních ochranných prostředků zdravotnickým personálem.

Share