„Pokud to funguje u sousedů, tak u nás by bylo dobré to zavést“: Babiš navrhne, aby vláda schválila příspěvek asi 2 500 korun na žáka pro školy v přírodě

Český premiér Andrej Babiš chce navrhnout vládě, aby zvážila příspěvek ve výši zhruba 2,5 tisíce korun na každého žáka pro pobyt ve škole vpřírodě. Tyto peníze by mohly pomoci mnoha rodinám.

Také by to mohlo pomoc i provozovatelům arealů. Za rok v naší zemi jezdí na školy v přírodě zhruba čtvrt milionu dětí.

.

Premiér Andrej Babiš řekl, že se inspiroval tím, co viděl na Slovensku. Hovořil o tom, že na každé dítě na takové pobyty stát přidělí 100 Eur.

Podle českého premiéra se taková pomoc na Slovensku provádí pro děti od první třídy do deváté třídy.

.

Podle předsedy vlády je proto nutné vytvořit podobný systém i v Česku. Plánuje, že na příštím zasedání vlády to navrhne ministrům ke zvážení.

Stát by podle něj měl nyní pomoci dětem, které budou navštěvovat školy v přírodě.

.

Na jedné straně to bude příjemné pro samé děti, na druhé straně to bude pomoc pro jejich rodiče, kteří dříve nemohli dovolit něco svým dětem.

Podle něj by to také provozovatelům areálů pomohlo vyhnout se ekonomickým problémům.

.

„Pokud to funguje u sousedů, tak u nás by bylo dobré to zavést“ vysvětlil Andrej Babiš.

Podle něj bude státní rozpočet schopen takové příspěveky snest. Kromě toho může být taková pomoc velmi užitečná pro mnoho rodičů, kteří mají nyní problémy s penězi.

,

Premiér poukázal na to, že stát může vyplácet na každého žáka od první do deváté třídy 2,5 tisíce Kč. Svůj nápad už sdělil ministru školství Robertu Plagovi.

.

Také kvůli pandemii koronaviru se objevily další problémy. Například někteří rodiče zaplatili zálohy pro školní pobyt v přírodě předtím.

„Školy to poslaly dál provozovatelům, ti měli nejaké náklady. Někteří akceptovali posun, někteří toale nechtějí akceptovat“ dodal Andrej Babiš.

.

Premiér doufá, že i tento problém bude možné nějak vyřešit.

Share