Rychlé doručení zboží z Číny: Česká pošta navázala spolupráci s čínským Aliexpressem

Česká pošta uzavřela dohodu s čínským internetovým obchodem Aliexpress. Účelem smlouvy je zahrnout Českou republiku do seznamu zemí, kam budou zásilky doručovány do 10 dnů od objednávky.

Zdroj: delo.ua

Oznámil to manažer mezinárodního obchodu České pošty Martin Hurda. Balíčky navíc nebudou podléhat dani z přidané hodnoty.

Zdroj: vse24.ru

Česká pošta dnes bude doručovat českým zákazníkům desítky tisíc balíčků v rámci dne slev naplánovaného společností Aliexpress.

Balíčky budou odeslány přes speciální celní překladiště v Belgii a budou doručeny zákazníkům rychleji než obvykle.

Zdroj: youtube.com

Při doručování prostřednictvím České pošty si zákazníci mohou být jisti, že zásilka nebude podléhat další dani z přidané hodnoty nebo z celního řízení, protože zásilky budou doručovány z Belgie v rámci EU.

Zdroj: psm7.com

Postup objednávání přes AliExpress zůstane stejný. Prozatím bude nový režim fungovat v pilotním projektu a měl by být plně spuštěn v první polovině roku 2021.

Tento internetový obchod je velmi populární v Rusku, USA, Brazílii, Španělsku a Francii. Češi také rádi nakupují na Aliexpressu.

PSALI JSME: ČESKÁ POŠTA MĚNÍ OTEVÍRACÍ DOBU NA VÍCE NEŽ 1518 POBOČKÁCH: NĚKTEŘÍ OBČANÉ SE PROTI TOMU BOUŘÍ A NESOUHLASÍ SE ZMĚNOU

PŘIPOMÍNÁME: ČESKÁ POŠTA PORUŠILA ZÁKON: „MUSÍ VYMYSLET ZPŮSOB, JAK ODVRÁTIT EXISTENCI FAKTICKÉHO RIZIKA MOŽNÉHO OHROŽENÍ ZDRAVÍ MILIONŮ UŽIVATELŮ,“ ŘEKLA ŘEDITELKA SÚKL

Share