Babička mi zakázala vylévat vodu z vařených brambor: a prozradila proč

Ukázalo se, že voda z vařených brambor je bohatá na škrob, draslík, vitamín B12, elektrolyty. Pro kůži je to skutečný dárek. Taková voda vyživuje a omlazuje pokožku.

Zdroj: tintelekt.com

Po přípravě brambor nevylévejte vodu do dřezu a do skleněné nádoby a zakryjte ji víkem.

Nezapomeňte, že bramborový vývar je důležitý využit během jeden doby. V chladničce však vývar můžete skladován několik dní ale rychle ztrácí své vlastnosti. Zde je návod, jak používat bramborový vývar v kosmetologii a každodenním životě:

Zdroj: tintelekt.com

1. Na vlasy.

Máte suché a bez života vlasy bez lesku? Opláchněte je bramborovým vývarem. Můžete jej aplikovat na suché vlasy postřikovačem.

Ve druhém případě jej aplikujte rovnoměrně po celé délce vlasů a nechte 30 minut. Pak umyjte hlavu oblíbeným šamponem.

Zdroj: cz.pinterest.com

2. Pro hnojení rostlin a sazenic.

Rostliny milují škrob. Jakmile jsou brambory uvařené, přelijte někam roztok a ochlaďte. Pak je můžete polévat tímto zázračným vývarem pokojové rostliny. Škrob v rostlinách plní náhradní funkci, je to jakási „zásoba energie“ rostlin pro nepříznivé časové období.

Zdroj: cz.pinterest.com

3. Pro čištění stříbra.

Škrob dává stříbrným výrobkům lesk a dokonale je čistí. Stříbrné výrobky je třena namočit v bramborovém vývaru na hodinu.

Poté otřete je měkkým kartáčem, opláchněte studenou vodou a vysušte čistým ručníkem.

Zdroj: cz.pinterest.com

4. Pro přípravu polévky.

Pokud máte rádi hustou polévku nebo vydatný, silný vývar, použijte bramborový vývar. Škrob v jeho složení funguje jako přírodní účinný zahušťovadlo.

Stačí přidat do jídla trochu hotového vývaru (na 2-3-litrovém kastrolu vezměte asi 1 šálek), poté vařte polévku několik minut na vysokém ohni.

Share