Babiš a Hamáček pochválili zásah policistů na Staroměstském náměstí: přidala se i opozice

Předseda vlády Andrej Babiš označil za bezohledné a sobecké chování některých demonstrantů, kteří se zúčastnili střetů s polici na pražském Staroměstském náměstí.

Zdroj: novinky.cz

„Ohrožují sebe i ostatní. Jsem pro jejich tvrdý postih,“ prohlásil politik. Stejný názor má i ministr vnitra Jan Hamáček, který uvedl, že zásah policistů byl profesionální.

Pozitivně postup policistu ohodnotil i premiér Babiš, když řekl, že je na ně hrdý a vděčný.

Hamáček také dodal, že byl překvapen brutalitou útočníků a řekl, že demonstranti zranili několik příslušníků policie.

„Policie zasáhla naprosto profesionálně a patří jí velký dík,“ prohlásil vicepremiér.

Zdroj: nasregion.cz

Na sociálních sítích se k situaci vyjádřil i policejní prezident Jan Švejdar, který uvedl, že policie zasáhla až poté, co část demonstrantů porušila zákon.

Opozice rovněž negativně ohodnotila střet demonstrantů s policií. Šéfka TOP 09 Markéta Adamová Pekarová uvedla, že nikdo nemůže ubírat práva a svobody, ale během demonstrací je potřeba být zodpovědným.

Násilné chování odsoudil i předseda občanských demokratů Petr Fiala. Podobně se vyjádřil i předseda STANu Vít Rakušan. „Přidali se nejrůznější radikálové, kteří se těšili, že se sjedou a zakřičí si,“ prohlásil politik.

Zásah policistů schválil i europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) a řekl, že by se v opačném případě jednalo o výsměch všem, kdo protiepidemická pravidla dodržuje.

https://twitter.com/Pospisil_Jiri/status/1317845197913456645

Primátor hlavního města Zdeněk Hřib uvedl, že zakázat demonstraci nebylo možné. K její ukončení byly pořadatelé vyzvání, když došlo k porušení podmínek pro její organizaci.

Share