„Zdržte se jakékoli cesty“: Merkelová vyzvala německé občany, aby omezili své kontakty a zůstali doma

Podle Angely Merkelové prochází Německo velmi vážnou fází pandemie. Německá kancléřka vyzvala spoluobčany, aby co nejvíce omezili své kontakty, vzdali se cestování a zůstali doma.

Zdroj: unsplash.com

„Setkávejte se s výrazně menším počtem lidí, ať už doma nebo venku. Zdržte se jakékoli cesty, která není opravdu nutná, jakékoli oslavy, která není opravdu nutná, a zůstaňte prosím doma, pokud je to možné,“ řekla Angela Merkelová v naléhavém videu v sobotu 17. října.

Zdroj: youtube.com

Merkelová uznala, že se jedná o přísnější omezení, ale zdůraznila, že je dočasné.

Zdroj: unsplash.com

„Toto omezení je realizováno kvůli našemu zdraví a zdraví všech těch, které dokážeme zachránit před nemocemi. To je nezbytné k uvolnění našeho systému zdravotní péče,“ uvedla kancléřka.

Zdroj: unsplash.com

Podle Angely Merkelové prochází Německo velmi vážnou fází pandemie, která se nyní šíří rychleji než před šesti měsíci.

Zdroj: unsplash.com

„Relativně klidné léto je za námi, nyní čelíme obtížným měsícům. O tom, jaká bude naše zima, Vánoce, budeme jednat v příštích dnech a týdnech. Musíme nyní udělat vše pro to, abychom zabránili nekontrolovanému šíření viru. Každý den je důležitý,“ uvedla.

Zdroj: unsplash.com

Německá kancléřka poznamenala, že Německo první vlnu pandemie přežilo relativně dobře, což se podle ní stalo možným díky tomu, že „řídili jsme se pravidly a zdravým rozumem“.

Zdroj: unsplash.com

„Toto je nejúčinnější prostředek proti pandemii, který nyní máme,“ řekla Angela Merkelová.

Zdroj: unsplash.com

Podle Institutu Roberta Kocha ráno 17. října padl v Německu nový rekord v denním nárůstu nakažených – 7830 lidí. Jedná se o nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie.

Zdroj: unsplash.com

Celkem bylo v Německu zaznamenáno nejméně 356 378 případů koronaviru, včetně 9 767 úmrtí.

Share