Babiš se omluvil Richterové poté, co se do ní ostře opřel ve Sněmovně během interpelací

Předseda vlády Andrej Babiš se omluvil po jednání vlády poslankyni Pirátské strany Olze Richterové. Před nedávnem jí totiž ve Sněmovně řekl, že je nechutná. Babiš prohlásil, že jeho vyjádření nebylo akurátní a omlouvá se. Informuje o tom web idnes.cz.

Zdroj: gettyimages.com

Během interpelací se Richterová zeptala Babiše o plánech tajit počty obětí koronaviru. O tom se totiž zmiňoval šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

Richterová se chtěla ujistit, že se Babiš distancuje od podobných možností.

Zdroj: youtube.com

„Vy jste skutečně nechutná,“ řekl v Parlamentu premiér s tím, že poslankyně stále chce mluvit o mrtvých. Babiš dodal, že nikdo neplánuje nic tajit.

Olga Richterová uvedla, že by se Andrej Babiš měl v první řadě omluvit těm, kdo kvůli váhání vlády s protiepidemickými opatřeními nyní má problémy.

Zdroj: gettyimages.com

„Včetně krachujících firem či obchodů a pozůstalých,“ řekla poslankyně a dodala, že by bylo pozitivní, kdyby premiér promluvil o nějakém poučení.

Chtěla by slyšet, že je schopen mluvit i o nepříjemné pravdě. Zajímá Richterovou, jaká doporučení budeme mít k Vánocům.

Zdroj: youtube.com

Babiš uvedl, že reagoval na opakované proslovy o obětech a považuje každou smrt za tragédii. „o mě mrzí a určitě se budu snažit reagovat líp,“ ukončil ministerský předseda.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA BUDE POMÁHAT ANDREJI BABIŠOVI NA ÚŘADU VLÁDY: BÝVALÝ MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ SE STANE PORADCEM PREMIÉRA

PŘIPOMÍNÁME: KORONAVIRUS NARUŠIL TRADICI: LETOŠNÍ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU BUDE ON-LINE

Share