Roman Prymula bude pomáhat Andreji Babišovi na Úřadu vlády: bývalý ministr zdravotnictví se stane poradcem premiéra

Roman Prymula bude nadále působit na Úřadu vlády. Exministr zdravotnictví se stane poradcem předsedy vlády Andreje Babiše. Premiér už tuto informaci potvrdil a řekl, že Roman Prymula bude mít smlouvu stejně jako ostatní poradci. Informoval o tom portál ct24.ceskatelevize.cz.

Andrej Babiš uvedl, že mu bývalý ministr zdravotnictví nejspíš bude radit v otázkách zdravotnictví. Premiér dodal, že už vytvořil takzvaný zdravotnický NERV.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

NERV je Národní ekonomická rada vlády. Rady a návrhy tohoto orgánu nejsou závazné. Takže má jen poradenskou funkci.

Podle premiéra se Roman Prymula stane jeho poradcem a bude mít stejnou smlouvujako všichni ostatní poradci. O něco dříve bývalý šéf resortu zdravotnictví odpovídal, že neví, kde bude dál pracovat.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Roman Prymula byl chvíli náměstkem ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, poté byl vládním zmocněncem pro vědu avýzkum ve zdravotnictví.

Poté, co Adam Vojtěch rezignoval, nabídl premiér kandidaturu Romana Prymuly na post ministra zdravotnictví. V této funkci ale zůstal jen zhruba měsíc a půl.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Během jeho vedení ministerstva bylo nejtěžší období druhé vlny koronaviru. Ministr byl nucen požádat vládu o zavedení nouzového stavu, aby bylo možné užívat potřebná opatření.

Byl zaveden nouzový stav a byla přijata některá přísná opatření, například byly uzavřeny školy, mnoho obchodů a mnoho akcí bylo zakázáno.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Také roušky se staly povinnými na všech místech, kde by mohlo být mnoho lidí.

Roman Prymula opustil post šéfa resortu zdravotnictví po skandálu s jeho návštěvou jedné pražské restaurace v noci, která měla být zavřená. Novým ministrem zdravotnictví se stal Jan Blatný.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Nedávno se ale některá opatření začala rozvlňovat, protože se snížil počet nových případů nákazy a reproduční číslo se snížilo na 0,8.

Například část dětí základních škol se už vrátila do škol k běžnému vyučování. Kromě toho byla zmírněna i další opatření.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Jan Blatný předpokládá v nejbližší době další zmírnění opatření, protože hlavní ukazatele ukazují na zlepšení situace. Počet nových případů nákazy se stále snižuje.

Snížil se také počet hospitalizovaných pacientů. Počet hospitalizovaných je nyní přes 5,2 tisíce lidí, z toho více než 800 je ve vážném stavu.

PSALI JSME: KORONAVIRUS NARUŠIL TRADICI: LETOŠNÍ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU BUDE ON-LINE

PŘIPOMÍNÁME: PYŠNÝ TATÍNEK PATRIK HEZUCKÝ SE CHLUBÍ DOVEDNOSTMI SVÉHO SYNA: „OLIVER MÁ 11 MĚSÍCŮ A UMÍ ŘÍCT TÁTA, MÁMA, BÁBA, PÁPÁ“

Share