Bezdomovec viděl kabelku plnou peněz v otevřeném autě, vzal tašku a nechal majiteli poznámku

John McMonagle ten den pospěchal. Zaparkoval auto, zamkl dveře a odešel na schůzku do Clydebank v Glasgow, aniž by stihl zkontrolovat, že jedno z jeho oken zůstalo otevřené. Jeho taška byla na sedadle a kdokoliv ji mohl vzít.

Zdroj: ladypanda.net

Po chvíli někdo prošel kolem a všiml si otevřeného okna. Také si všiml nechráněné kabelky.

Majitele nebylo nikde vidět a prázdná ulice byla bez svědků. Člověk mohl jednoduše si vzít kabelku z auta a odejít pryč.

Zdroj:glasgowlive.co.uk

Místo toho se James John McGeown, který již dlouho nemá svůj domov, rozhodl hlídat tašku a počkat, až se majitel objeví.

Uplynulo dvě a půl hodiny, ale majitel se nevrátil. Bezdomovec stál přes dvě hodiny v dešti, ale velmi se obával, že kdyby odešel od auta, taška by někdo ukradl.

Zdroj: ladypanda.net

Nakonec, unavený čekáním, se rozhodl zkontrolovat, zda je v tašce něco hodnotného, a sklonil se do auta, aby vytáhl tašku. V tašce James objevil 450 £ (cca 13 tisíc korun)! Tehdy se o něčem rozhodl. Muž se rozhodl nechat majiteli poznámku a vzal si kabelku s sebou.

O několik hodin později, když se objevil majitel vozu, muž si okamžitě všiml, že tam není kabelka a všiml si poznámku. Muž se strašně bál, ale v poznámce si přečetl, že kabelku najde v kanceláři nejbližšího právníka.

Zdroj: ladypanda.net

McMonagle nemohl uvěřit svému štěstí. Bezdomovec se vrátil, aby zkontroloval auto a majitel kabelky se podíval na muže, který hodiny chránil jeho majetek.

John vlastní plovoucí rybí restaurace McMonagles a byl rád, že potkal milého cizince. Bezdomovec by se snadno mohl stát zlodějem, pokud by si kabelku vzal, ale to neudělal.

Zdroj: ladypanda.net

John s mužem chvíli hovořil a uvědomil si, že podporují soupeřící fotbalové týmy, a také se dozvěděl něco o Jamesově životě.

Na konci rozhovoru McMongle chtěl udělat pro bezdomovce mnohem víc, než dát mu jen 40 liber (asi 1 200 korun) z peněz, které ušetřil.

Zdroj: ladypanda.net

Když se vrátil do své kanceláře, okamžitě se rozhodl sdílet případ na sociálních médiích a získat 5 000 liber (přibližně 150 000 korun) na pomoc bezdomovci. Opravdu chtěl, aby se jeho nový známý získal další šanci začít podnikání.

Dary však brzy překročily původní cíl o 300 procent! Restaurátor se rozhodl, že poté, co dal Jamesovi 5 000 liber, daroval zbytek peněz na pomoc bezdomovcům ve městě Glasgow.

Příběh se mezitím rychle stál populární na internetu a podnikatel se rozhodl nabídnout práci a ubytování McGeunovi.

Share