„Bohužel COVID do toho, jak se říká, ‚hodil vidle’ „: Jaký má názor ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ohledně opatřením proti onemocněním na podzim

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch předpokládá, že počet onemocněných na COVID-19 na podzim se zvětší. Závažným ale je, aby se množil počet vážných případů.

Zdroj: euractiv.cz

Uvedl Vojtěch i to, že v roce 2021 v první polovině vakcína proti nemoci bude získatelná pro zhruba 4 milionu Čechů. Zaznačil, že druhou vlnu neočekává. „Zdá se, že virus není tak nebezpečný a nezpůsobuje vážné stavy,“ uvedl ministr zdravotnictví.

Zdroj: idnes.cz

Ministr ani nechce omezovat nějakým způsobem život občanů. Od září se do škol přijsou zpět kolem 2 milionu žáků a studentů, kteří budou zřejmě ve většině případů využívat MHD. Vojtěch ani celé ministerstvo nemá tušení jestli virus se bude měnit nebo se zklidní. V případě ale jestli se nemoc začne rychle sirot, bude používaný opět tvz. semafor. Tam je epidemiologická situace viditelna podle okresu a barev.

Zdroj: idnes.cz

Mezi prvními, kdo bude očkovan proti nemoci COVID-19 bude nejslavnější riziková supina, tedy lide se sníženou imunitou, nebo ti, kteří mají chronické onemocnění. Také jedním z prvních budou občane, pracující ve zdravotnictví, v sociálních službách, hasiči a policisté, aby tyto základní podniky mohli normálně fungovat.

Zdroj: idnes.cz

Letos ministerstvo míří změnit legislativu ohledně veřejného zdravotního pojištění, připravuje se změna zákona o zdravotních službách. „Jsou to velmi klíčové věci. Bohužel COVID do toho, jak se říká, ‚hodil vidle‘. Vše se kvůli tomu posunulo a já doufám, že i přesto se podaří ty zákony protlačit,“ uvedl Adam Vojtěch.

Share