Britské úřady pojmenovaly centra šíření COVID-19

Podle hlavního hygienika v Anglii Chrisa Whittyho je v těchto zařízeních nakaženo více než 30 % mladých lidí. Den předtím ve Velké Británii bylo zaznamenáno 17,5 tisíc nových případů koronaviru.

 

Zdroj: bbc.com

 

Více než 30 % případů koronavirové infekce ve Velké Británii bylo v posledních týdnech u mladých lidí do 30 let spojeno s návštěvami hospod a restaurací. Toto uvedl šéf sanitárních lékařů Anglie – Chris Whitty.

 

Podle Whittyho, pokud k těmto údajům přidáte zaměstnance stravovacích zařízení, kteří jsou nemocní na COVID-19, pak restaurace a kavárny představují až 40% všech potvrzených případů infekce mezi mladými lidmi.

 

Zdroj: russian.rt.com

 

Devátého října Spojené království zaznamenalo nový rekord v denním nárůstu osob infikovaných koronavirovou infekcí – 17 540. Toto je maximální počet, pokud nepočítáte údaje v neděli, kdy byla data nadhodnocena. Ve srovnání s předchozím dnem ukázala páteční statistika nárůst o více než 3 tisíce případů, což je téměř +25 %.

 

Zdroj: youtube.com

 

Výskyt COVID-19 v Británii do srpna klesal a v jednom okamžiku činil méně než 1 000 lidí denně. Poté se počet potvrzených případů začal plynule zvyšovat a v září došlo k explozivnímu růstu – počet infikovaných osob za 24 hodin týdně se zdvojnásobil.

 

Zdroj: lenta.ru

 

Kvůli těmto statistikám orgány země prodloužily platná omezení v souvislosti s COVID epidemií na šest měsíců . Současně nezaváděli karanténu v plném rozsahu, ale zakázali hromadné svatby a pohřby a omezili počet diváků na sportovních soutěžích. Bary a restaurace směly návštěvníkům sloužit výhradně u stolů a samotné podniky se musí zavřít ve 22:00. Kromě toho byli všichni cestující MHD a taxislužby, návštěvníci obchodů, hosté hotelu povinni nosit roušku.

 

Share