“Zavedl to jako povinné aspoň v nějakých rizikových kategoriích“: Jak komentuje nová přísnější opatření ministra zdravotnictví imunolog Václav Hořejší

Přísná opatřené dle imunologa Václava Hořejšího by měli v státu zavést již dávno. Nyní ale Česku hrozí scénář jako v Itálii během jara.

Zdroj: novinky.cz

Proti dřívějším vyjádření nového ministra zdravotnictví Romana Prymuly nyní v České Republice musí přijít přesnější opatření. Ale jaká je pravděpodobnost, že dva týdny přesnějších opatřeni pomohou snížit reprodukční číslo pod jedničku, zmenšit počet nakažených novým typem koronavirové infekce? Vyhlášená opatření už částečně platí od pátku, další ale budou platit už od začátku přídích týdne.

Zdroj: novinky.cz

Ministr Prymula, stejně jako i primiér Andrej Babiš, nyní nevylučuji tzv. lockdown, a to úplné uzavření ekonomiky. To co bylo v tuzemsku během jara nelze úplně pojmenovat jako lockdown, protože se dalo chodit nakupovat v případě nutnosti, a někteří dokonce chodívali i do práce.

Zdroj: novinky.cz

Výsledky nynějších opatření bude vidět pouze zhruba za dva týdny, z důvodu, že nemoc na svoji vlastni inkubační periodu. Zatím ale i s aktuálním počtem již nakažených lidi za dva týdny zřejmě přibude množství těch lidi, která nemoci probíhá vážně.

Zdroj: novinky.cz

Ministr zdravotnictví ale uvádí, že konec pandemii přijde tehdy, kdy bude dostupná vakcína. S tím souhlasí i imunolog Václav Hořejší, ale k tomu se dojde v rozmezí od konce roku až do poloviny přičteno roku.

Zdroj: youtube.com

Přitom stale je slyšet, že vakcína nebude nutnosti, ale dobrovolně, což je dle mínění imunolog nesprávně. “Zavedl to jako povinné aspoň v nějakých rizikových kategoriích,“ řekl Hořejší s tím, že osobně ho zaráží fakt, že se to povinné pro nikoho nebude.

Share