„Budou chodit někteří ministři a budeme diskutovat“: Co Babiš uvádí o jednání o státním rozpočtu na příští rok

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) budou v úterý 11. srpna jednat s některými ministry o státním rozpočtu na příští rok.

Zdroj: denik.cz

„Budou chodit někteří ministři a budeme diskutovat o rozpočtu na příští rok,“ uvedl.

Zdroj: denik.cz

Zdůraznil, že počítá s růstem důchodů a zrušením superhrubé mzdy. „Je potřeba snížit daňové zatížení zaměstnanců, bylo by dobré vrátit se na 15 procent, co slibovala ODS,“ konstatoval Babiš.

Zdroj: denik.cz

To vše Babiš řekl ve svém videu na facebooku. Premiér dodal, že počítá s růstem důchodů a také se zrušením superhrubé mzdy, což by s sebou mělo přinést snížení daňového zatížení zaměstnanců.

Zdroj: denik.cz

Prohlášení na twitteru kritizoval místopředseda ODS Zbyněk Stanjura. „Pět let odmítal Andrej Babiš náš návrh na razantní snížení daní pro zaměstnance. Jak je jeho zvykem, nápad ukradl a dnes ho prezentoval jako svůj. Nevadí, důležitý je výsledek, tak snad si to zase nerozmyslí,“ uvedl.

Zdroj: denik.cz

Schodek letošního rozpočtu se třikrát zvyšoval kvůli pandemii COVID-19 a souvisejícím opatřením. Vláda nejprve prosadila zvýšení z původních 40 miliard na 200 miliard, později na 300 miliard a v polovině července podepsal prezident Miloš Zeman doklad, který zvyšuje schodek na 500 miliard korun.

Share