„Bylo mi tak špatně, že jsem byl ochotný jet se nechat otestovat až do Hradce Králové“: Kde se dá otestovat na přítomnost nemoci COVID-19 v Česku

Čekací doba na to, aby se nechat otestovat na přítomnost infekční nemoci COVID-19 v některých oblastech dosahuje několika dnů. Ale důležitým je to, že ten, kdo to chce zaplatit sám, to má o něco rychleji.

Zdroj: youtube.com

Světová zdravotnická organice (WHO) vydala doporučení se testovat co nejvíce aby se zabránit zbytečnému šíření covidu. Doporučení bylo vydáno již během první vlny na začátku roku pro některé stáru, včetně ČR.

Zdroj: denik.cz

Během druhé vlny doporučení stále platí, a dokonce české laboratoře dokázaly kapacity navýšit. Když na jaře mohli odborníci přezkoumat cca dvacet tisíc vzorků, tak v současnosti se to zvýšilo o dvojnásobek, a to cca čtyřicet tisíc vzorků. Přibližně třicet procent ze všech lidi se budou mít pozitivní výsledek.

Zdroj: denik.cz

Ve skutečnosti čekací doba pro těch, komu test nařídil praktický lékař je 3 až 5 dnů. Samoplátci v soukromých laboratořích se dostane do testování maximálně za 2 dny, a to s poplatkem v necelých dvě tisíce korun.

Zdroj: denik.cz

Tak se stálo i u Petra (43) z Brna, který od praktického lékaře dostal žádanku. Na testováni dle žádanky by se dostal za 6 dnů od vystaveni žádanky. A to s partnerkou hledali po celé Moravě. „Bylo mi tak špatně, že jsem byl ochotný jet se nechat otestovat až do Hradce Králové,“ vyprávěl Petr.

Zdroj: denik.cz

Dokonce si rozhodl zaplatit peníze a udělat test v soukromé laboratoří, kam šel v nesledující den a pozitivní výsledek dostal v ten stejný den po poledních hodinách.

Share