Bývalá modelka Tereza Maxová slaví 49. narozeniny: Jak česká krasavice dosáhla velkého úspěchu

Bývalá modelka a zakladatelka dobročinné nadaci Tereza Maxová dnes, v poslední letní den, slaví své 49. narozeniny. Maminka 3 děti oslavuje narozeniny s rodinou a manželem Burakem Oymenem v slunečnem Turecku.

Zdroj: instagram.com

Nestárnoucí česká topmodelka se narodila v Pardubicích. Její maminka Alena pracovala učitelkou chemie na základní škole. Malá Tereza si oblíbila sport a atletiku. Maminka Alena ale chtěla, aby z dcerky vyrostla právnička.

Zdroj: instagram.com

V roce 1989 nastoupila Maxová na právnickou fakultu Univerzity Karlové. To ale nedokončila, a odletěla do Paříže s Evou Herzigovou (47) za módou. A dokázala tam dosáhnout velkého úspěchu.

Zdroj: instagram.com

Její tvař se dostala na obálky módních magazínů jako třeba Vogue. Pracovala se mnohými módními značkami, mezi nimi jsou Gucci, Prada, Yves Saint-Laurent, Hermés, Vichy a mnoho dalších.

Zdroj: instagram.com

Tereza Maxová byla v manželském vztahu dvakrát. S prvním manželem Frederikem Fetterleinem se oženili v Dánsku na začátku roku 2000, s nimž porodili syna Tobiase Joshua.

Zdroj: instagram.com

Až v roce 2016 se provdala za tureckého podnikatele Buraka Oymena, kterému porodila dcerku Mínu a syna Aidena. S nim nyní má dovolenou v Turecku v hotelu, který s manželem vlastní.

Zdroj: instagram.com

Ještě před prvním manželstvím v roce 1997 založila modelka Nadaci Terezy Maxové. Už po dobu 5 let má každoročně 5denní charitativní akci jmenovanou Teribear.

Share