Celoplošné bezplatné testování v Česku: Jak si rezervovat termín

Celoplošné bezplatné testování na antigeny se začne ve státu osmnáctého prosince. I přes to si rezervovat terminy mohou už nyní. O tom informuje novinový portál Seznam Zprávy na svých webových stránkách.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Terminy, na nichž se už teď registrují zájemci, se rychle zaplňují. Největší zájem prokázali obyvatele hlavního města Prahy a vybírají si hlavně terminy blízko Vánoc.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ministerstvo zdravotnictví spustilo web Centrálního rezervačního systému, kde si občane mohou najít informace ohledně odběrových míst po celé republice. Mimo to tam si rovnou mohou termín rezervovat.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Podle vládního zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurilly nejlépe bude pokud místa, která mají svůj rezervační portál, se přidají do centrálního portálu. Pouze to umožní zájemcům aktuální přehled.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„V příštím týdnu doufáme, že už budeme mít třetinu a postupně, že to bude nabíhat,“ uvedl Dzurilla. Zatím část nemocnic, které budou v rámci celoplošného bezplatného testování pracovat, uvedly do chodu svůj rezervační systém. Volné terminy mají už pouze po Vánocích.

ČTĚTE TAKÉ: INDEX PES JE PŘES 70 BODŮ: KOLIK AKTUÁLNĚ INFIKOVANÝCH JE V ČESKU

PSALI JSME: TESTOVÁNÍ KORONAVIRU ZDARMA: ČEHO SE BOJI PRAKTICI

Share