Index PES je přes 70 bodů: Kolik aktuálně infikovaných je v Česku

Hodnota protiepidemického systému PES má nový trend na růst. Ze včerejška tím pádem index se znovu zřetelně změnil. O tom informuje na svých webových stránkách novinové portál České Noviny.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

K dnešnímu dní rizikové skóre PES znovu vzrostlo. Ze včerejška o dva body, a to znamená, že je to 71 bodů. I přes to, že Česká Republika už dávno by měla, v souvislosti s velkou hodnotou PES, změnit roven pohotovosti na vyšší, zůstává stále stat celoplošně ve 3 úrovni.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zatímco 4 stupeň je od 61 do 75 bodů, což aktuálně republika splňuje. Pět krajů podle indexu PES jsou momentálně v patem stupni pohotovosti. Za zvýšením indexu PES je růst reprodukčního čísla, nárůst počtu infikovaných v seniorské populaci, zvýšení podílu pozitivních testů ku všem.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Včera v Česku laboratoře odhalily 3 655 nových případů koronaviru. Celkem testů bylo uděláno málo přes 14 820. Aktivně nemocných je téměř 64 900, z nichž 4 111 jsou v nemocnicích. Nejtěžší průběh nemoci mají 548 lidí.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dle dat na COVID-19 včera zemřelo 85 lidí, celkem zatím 9 535 úmrtí. Tato informace vyplývá to z údajů na webových stránkách ministerstva zdravotnictví.

ČTĚTE TAKÉ: MINISTR BLATNÝ AVIZOVAL MOŽNÝ NÁVRAT DO ČTVRTÉHO STUPNĚ SYSTÉMU PES: VÝJIMKY DOSTANOU OBCHODY A LYŽAŘI

PSALI JSME: JAN BLATNÝ SE ZMÍNIL O MOŽNÉM PŘECHODU DO VYŠŠÍHO RIZIKOVÉHO STUPNĚ: MINISTR ZDŮRAZNIL, ŽE O ZPŘÍSNĚNÍ OPATŘENÍ BUDE OZNÁMENO S PŘEDSTIHEM A MÁ V PLÁNU NECHAT OTEVŘENÉ I MALÉ OBCHODY

Share