Češi mohou volně cestovat do některých sousedních zemí: Snad za dva týdny skončí všechna omezení pro restaurace, předpokládá ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

První případ nákazy koronavirem v Česku se stal už 1. března. Od toho dne v naší zemi onemocnělo 9 520 lidí, z nichž již bylo vyléčeno 6 880 a bohužel již 327 zemřelo. To znamená, že nyní je nemocných koronavirem 2 313 lidí. Vláda rozhodla, že obyvatelé České republiky již mohou volně překročit českou hranici a vstoupit do zemí jako je Rakousko, Maďarsko a Slovensko.

Ministerstvo zahraničí mezitím uvedlo, že bude možné navštívit i Sasko s cílem nakupovat.

.

Teď se epidemiologové snaží vyřešit problém jednoho muže, který se již zotavil z koronaviru, ale poté výsledek testu ukázal, že se opět onemocněl.

Také ministr zdravotnictví Adam Vojtěch předpokládá, že všechna omezení pro restaurace budou možná ukončena už 22. června.

.

Virus COVID-19 se velmi rychle rozšířil po celém světě. Onemocnělo už přes 6 milionů a 400 tisíc lidí, to je jen podle oficiálních statistik.

Také za stejnou dobu zemřelo po celém světě více než 380 tisíc lidí. Nikdo si zpočátku nedokázal představit, že onemocnění podobné svým příznakům na chřipku může vyvolat takovou epidemii.

.

První tři případy nákazy COVID-19 se v Česku staly 1. března. Tehdy to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Za tři měsíce pandemie v Česku onemocnělo už 9 520 lidí.

.

První člověk na tuto nemoc zemřel v naší zemi 22. března. Jednalo se o muže ve věku 95 let, který měl i jiné doprovodné nemoci.

Za tři měsíce zemřelo už 327 lidí.

.

23. dubna vláda ČR opět umožnila občanům volný pohyb po zemi. Později bylo také dovoleno Čechům opustit hranice svého státu.

To znamená, že občané se opět mohli volně pohybovat, včetně jiných zemí.

.

Koronavirus měl významný ekonomický dopad na mnoho zemí, včetně Česka. Začala ekonomická krize koronaviru.

Pokud má někdo otázky týkající se pomoci od státu v důsledku krize koronaviru, pak budete moci najít potřebné informace na webu E15.cz.

Share