Česko pojistí svůj zdravotní systém: Tomáš Petříček uvedl, že Německo je připraveno léčit Čechy a poskytnout lůžkové kapacity

Ministr zahraničí Tomáš Petříček uvedl, že pokud bude mít Česká republika problémy s epidemií a nedostatek lůžek, jsou naši sousedé připraveni léčit Čechy. Alespoň západní soused ČR je připraven poskytnout pomoc.

Počet nově nakažených v Česku neustále stoupá, například ve středu bylo přes 9,5 tisíce nakažených za den. Zvyšuje se proto i počet hospitalizovaných, je jich už přes 2,9 tisíce.

Zdroj: Milan Malíček, Právo

Premiér Andrej Babiš prohlásil, že vláda dělá vše pro to, aby Česko samo překonalo epidemii. Ale mohou existovat nouzové případy, kdy možná budeme potřebovat pomoc.

Zdroj: YouTube / Voxpot

Probíhala jednání s několika našimi sousedními zeměmi. Náš západní soused Německo je připraveno poskytnout pomoc v případě potřeby.

Zdroj: newsroom.consilium.europa.eu

„Mou prací je vyjednávat o zahraniční pomoci, pokud by v Česku došlo na nejhorší,“ řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Zdroj: YouTube / Luxury Prague Life LP-Life

Ministr uvedl, že taková ústní smlouva už je s Německem, lůžka budou připravena v nejbližších regionech vedle Česka. Například premiér Andrej Babiš už o pomoci jednal s Bavorskem.

Zdroj: Johanna Geron, Reuters

Premiér už dříve uvedl, že kvůli stále rostoucímu počtu hospitalizovaných je nutné urychleně vybudovat nové lůžkové kapacity.

„Nemáme čas, ta prognóza není dobrá, ta čísla jsou katastrofální,“ řekl Andrej Babiš. Předseda vlády uvedl, že to je nyní hlavní úkol pro ministra zdravotnictví, pro armádu a pro Ústřední krizový štáb.

Share