Česnek je spása pro orchideje: O měsíc později bude orchideje ještě krásnější

Dokonce i školák ví o výhodách česneku pro lidské tělo. Ale ne všichni majitelé orchidejí vědí, že tato cibulovitá rostlina může mít velmi pozitivní vliv na růst jejich zelených miláčků. Zejména česnek pomáhá stimulovat svěžest květů orchideje.

Zdroj: Wikipedia.org

K dosažení tohoto účinku je doporučováno svým oblíbeným květům připravit speciální směs česnekové buničiny, vody a kyseliny jantarové.

Zdroj: Tesco.sk

Poslední složka pomůže stimulovat proces zakořenění rostliny, zvýší její odolnost vůči škůdcům a jiným nepříznivým faktorům. Pokud se to udělá správně, do 14 dnů by se měl objevit aspoň jeden nový květ.

Je třeba vzít v úvahu jeden důležitý bod – kyselina jantarová se ředí pouze horkou vodou. No česnekovou dužinu lze přidat až po úplném vychladnutí.

Je také důležité si uvědomit, že obyčejná česneková voda pro zalévání orchidejí může být uložena a použita po dlouhou dobu, ale s přidáním kyseliny jantarové je třeba roztok spotřebovat za tři dny.

Jak se starat o orchidej v květináči

Zdroj: Pinterest.com

JE POTŘEBNÉ:

  • 1 litr vody
  • 3 stroužky česneku
  • Sklenice
  • 1 tableta kyseliny jantarové

PŘÍPRAVA:

Zdroj: Pinterest.com

  1. Tabletu kyseliny jantarové rozpusťte v horké vodě.
  2. Sekejte česnek nožem nebo česnekovým lisem. Po vychladnutí kapaliny přidejte česnekovou dužinu.
  3. Umístěte tekutinu do skleněné nádoby a nechte ji vyluhovat po dobu 24 hodin.
  4. Než začnete zalévat orchideje, česnek voda musí být filtrována přes sito. Pak byste měli zředit výslednou tekutinu v kbelíku stojaté vody a zalévat rostliny částečným ponořením. Tato metoda by se měla střídat s pravidelným zavlažováním, ale ne více než jednou za měsíc.

Zdroj: Tesco.sk

Share