„Chceme najít rovnováhu mezi ochranou nemocných a starších lidí a ekonomikou“: O čem bude jednat vláda v pondělí dle premiéra ČR Andreje Babiše

V minulou středu vláda schválila nová opatřeni proti šíření koronaviru, část z nich již platí od pátku, některé zatím budou platit po celém území republiky od pondělí.

Zdroj: facebook.com

Premiér České Republiky Andrej Babiš (ANO) mimořádně na svém facebookovém učtu sdělil video, kde uvedl, že v pondělí vláda bude jednat o dalších opatřeních. Omezení, o kterých bude vláda bude projednávat v první pracovní den dle Babiše budou platit od půlky týdne, a to od středy.

Zdroj: facebook.com

Premiér požádal občan aby se platným a dalším opatřením dodržovali. „Chceme najít rovnováhu mezi ochranou nemocných a starších lidí a ekonomikou,“ objasnil názor vlády Babiš.

Zdroj: e15.cz

Dodal to, že na jaře stát musel podpořit živnostníky a s.r.o. a tím utratit až 200 miliard korun a podobné zavírání ekonomiky si stat dovolit nemůže.

Zdroj: facebook.com

Dle ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka vláda nemá v plánech tak krutá opatřeni jako bylo během první vlny, budou ale působit zejména na tom, aby došlo k omezení počtu osob v kavárnách, restauracích a dalších veřejných podnicích.

Dle Havlíčka a ministryní financí Aleny Schillerové se opatření by neměli ovlivňovat státní ekonomiku, jak to bylo na jaře.

Share