Chlapec zrekonstruoval byt své 89leté babičky: Fotografie před a po opravě

Vychovávala mě babička, takže jsem v tom bytě strávil půl života. Dokázala mi nahradit rodiče a já jsem jí za to velmi vděčný. Kvůli práci jsem se musel přestěhovat do jiného města. Snažím se však neustále navštívovat babičku. Je jí 89 let, takže ji navštěvuji často.

Zdroj: kenguru.plus

Většinu času ona tráví doma a občas se jde projít s kamarádkami. Opravdu jsem chtěl, aby moje babička žila v pohodlném bytě, a tak jsem začal ho potrochu opravovat. Téměř všechny místnosti udělali odborníci na opravy, protože práce mi nedává možnost se tím zabývat.

Nicméně jsem se rozhodl strávit dovolenou u babičky a současně provést opravu v obývacím pokoji vlastními rukama. I když jsem spěchal, protože dovolená není příliš dlouhá, ale udělal jsem to kvalitně. Babička požádala, aby nechala nějaký starý nábytek, protože jí připomínají minulé dny. Nehádal jsem se. Fotky z oprav uvidíte níže a teď chci ukázat snímek obývacího pokoje před rekonstrukcí:

Zdroj: kenguru.plus

Podlaha byla celá pošoupana, tapeta se rozpadali, byly patrné švy. Se stropem to není lepší. Babička požádala, abych okna neměnil, a tak oni zůstaly dřevěné. Dveře se také musely jen natřít. Nahradil jsem starou římsu novou. Strop byl namontován zavěšený a na něj byly přilepeny plastové panely a pod nimi se ukrylo veškeré vedení pro světlo. Instaloval jsem také bodové lampy. Stačily čtyři. Díky ním světla je v pokojí dostatečné, takže není třeba lustry nebo jiné svítidla.

Zdroj: kenguru.plus

Stěny byly trochu nerovné, takže jsem je vyrovnal tmelem. Bylo to rychlé a poměrně snadné. Jediná věc je, že místnost je velká, takže to trvalo dlouho. Tapety jsme s babičkou zvolili světlé.

Zdroj: kenguru.plus

Na podlaze bylo položeno linoleum a instalováno nové sokly. Starou skříň nahradila nová moderní. Dveře u ní nehvízdají jako u té minulé. Vybral jsem jednoduchou skříní, v ní jsou police různých výšek. Koupil jsem komodu, ve které jsou teď moje věci. Brzy přivezou velkou plazmu, aby se babička nenudila. Dlouho jsem vybíral pohovku, aby byla pohodlná a babička z ní mohla snadno vstát.

Zdroj: kenguru.plus

Tak to byla moje dovolená. S radostí pro mou duši a přínosem pro babičku. Mimochodem, babička byla velmi spokojená. Jak se vám líbí moje snaha?

Share