Čištění pánví a hrnců, aby se leskly během několika minut. Jednoduchý a osvědčený způsob

Jak vyčistit pánev ze sazí nebo která právě připálila? Existuje spousta osvědčených a účinných receptů, díky nimž se ohořelý knot na pánvích rychle a úplně odstraní:

Očistěte pánve směsí sody, 9 % octa, soli a vody. Nádobí je na sporáku, nasypte 2 polévkové lžíce soli a nalijte ocet tak, aby celé dno bylo úplně v tom.

Kapalina by měla vřít, pak zmenšíte intenzitu plamene a ¼ polévkové lžíce sody. Většina by se měla odpařit, poté můžete nádobí umýt. Buďte opatrní, během procesu se vytvoří silná pára!

Zdroj: zyttia.org

Doma si můžete vyrobit prostředek na bázi aktivního uhlí. K čištění pánví ze sazí podle tohoto receptu bylo účinné, potřebujete alespoň 10 tablet.

Aktivní uhlí by mělo být rozdrceno a nasypáno do pánve navlhčené teplou vodou. Po hodině proveďte standardní čištění saponátem.

Jak vyčistit keramickou pánev nebo jen odstranit spálené jídlo, které se pevně přilepilo, aniž by došlo k poškození dna nádobí?

Tato metoda opět zahrnuje vaření – tentokrát v roztoku čisticího prostředku se 3 hrstmi jedlé sody zředěné na 3 litry horké vody.

Ponořte nádobí na půl hodiny do takového prostředku.

Také doma lze pánve čistit kyselinou citronovou. Lžička kyseliny citronové se zředí v 1 litru vody, roztok se vaří a poté se do něj na hodinu namočí spálená pánev. Pokud špína nezmizí okamžitě, opakujte to ještě jednou.

Další skvělý způsob čištění.

Jedná se o velmi jednoduchý způsob, který nevyžaduje úsilí a speciální přípravu. A nádobí bude jiskřit jako nové.

Složení:

  • 1/2 šálku jedlé sody,
  • 1 čajová lžička mycího prostředku,
  • 2 lžíce peroxidu vodíku.

Mixujte, dokud nezačne vypadat jako šlehačka (je-li to nutné, přidejte více peroxidu).

Naneste na znečištěný povrch a nechte působit na 10 minut.

Poté vezměte tuhou houbu, dobře protřepejte a všechno umyjte! Všechno je jednoduché, čisté a bezpečné!

Share