K ukončení pandemie musí být očkováno 70% světové populace, uvedla WHO

Počet nakažených ve světě se podle WHO za sedm dní zvýšil o 3,6 milionu.

Zdroj: youtube.com

Světová zdravotnická organizace minulý týden zaznamenala rekordní nárůst počtu případů koronaviru.

Zdroj: youtube.com

Také počet úmrtí vzrostl o více než 54 tisíc, což je o devět tisíc více než v předchozím týdnu.

Zdroj: youtube.com

„Za poslední týden se celkový počet případů Covid-19 zvýšil o 8% ve srovnání s předchozím týdnem, což představuje více než 3,6 milionu.

Největší podíl nových případů za sedm dní stále připadá na evropský region, kde onemocnělo 54% z celkového počtu lidí a téměř polovina (47%) nových úmrtí byla zaznamenána v Evropě,“ uvedla organizace ve svém prohlášení.

Zdroj: youtube.com

10. listopadu přesáhl počet případů nákazy koronavirem ve Spojených státech 10 milionů lidí. USA zůstávají světovým lídrem v počtu potvrzených případů Covid-19. Od začátku pandemie bylo v zemi infikováno celkem 10,2 milionu lidí a více než 239 000 lidí zemřelo.

Zdroj: youtube.com

Nákaza koronavirem se od začátku pandemie po celém světě prokázala již u téměř 52 milionů pacientů.

Zdroj: youtube.com

Asi 70% světové populace musí být očkováno proti koronaviru, aby se neutralizovala hrozba onemocnění a ukončila se pandemie koronaviru. Uvedla to hlavní vědkyně WHO Soumya Swaminathanová.

Zdroj: youtube.com

Poznamenala, že požadovaného účinku očkování tak velkého počtu lidí bude dosaženo pouze tehdy, pokud vakcína splní přísné standardy bezpečnosti a účinnosti.

PSALI JSME: „PANDEMIE UŽ PŘEROSTLA MEZ NOUZOVÉ SITUACE“: WHO PŘEDPOVÍDÁ, ŽE SE SITUACE S KORONAVIREM V BŘEZNU DRAMATICKY ZMĚNÍ

PŘIPOMÍNÁME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ INFORMOVALO O 9 016 NAKAŽENÝCH ZA VČEREJŠEK

Share