Co se stalo s herci filmu Xena po pětadvaceti letech

Xena – je jedním z nejpopulárnějších televizních seriálů 90. let. Byl na obrazovkách od roku 1995 do roku 2001. U 25. výročí seriálu vám řekneme, jak se vyvíjel život jejích hlavních postav.

Zdroj: syfy.com

LUCY LAWLESS (XENA) – 50

Zdroj: dailymail.co.uk

Modelka Vanessa Angel byla původně obsazena do role Xeny, ale onemocněla. Takže herečka Lucy Lawlessová získala roli náhodou.
“Role mi doslova padla na hlavu. Každý, komu producenti zavolali, byl nemocný nebo odmítali,“ řekla herečka. Pro roli Xeny musela herečka změnit barvu na brunetku a pravidelně používat samoopalování. Po skončení Xeny hrála Lucy v epizodách slavných filmů a televizních seriálů – Akty X, Boogeyman, Dva a půl chlapa, Veronica Mars a C.S.I. Místo činu v Miami.
Vzhledem k tomu, že Lucy byla těhotná během natáčení, Xena otěhotněla také v 5 sezóně. V epizodě Bůh se bojí dítěte měla dceru Evu. V budoucnu se stane manželkou římského císaře Augusta a divokým válečníkem známým jako Livia a „římský šampion“.

RENE O’CONNOR (GABRIELLE) – 48

Zdroj: pinterest.ch

Rene začala hrát ve věku 16 let. Producenti si všimli dívku ve filmu Povodeň. Pro roli Gabrielly byla obsazena ze stovek uchazečů. Pro roli v seriálu se Rene začala věnovat sportu.
“Nechci znetvořit své tělo, ale jen zdůraznit své silné stránky,“ řekla herečka.
Ačkoli se Rene podařilo dostat se do formy, neměla ráda oblečení Gabrielly, které se každou sezónu stále více odhalovalo.
Po seriálu, v roce 2003, Rene založila nezávislou filmovou společnost Rock Pictures. Zde zastává pozici producentky a režisérky. První film, který natočila sama je Diamanty a zbraně. V roce 2009 Rene vydala svůj druhý film.

TAD RAIMI (JOXTER) – 54

Zdroj: twitter.com

Právě zmámý starší bratr, režisér Sam Raimi, přivedl svého bratra na scénu Xena, protože byl jejím producentem. „Cítili, že to byla show se ženou v čele. Bylo to téměř jediné takové představení v té době,“ ​​řekl herec.
Postava byla koncipována nejen jako nemotorná, ale také otravná. Sám Ted přišel s písní, kterou Jokster „dostal“ jak Gabrielovi, tak celému publiku.
Po seriálu se Ted objevil jen v malých rolích. Například v televizním seriálu Twin Peaks nebo Supernatural. Ted občas spoluautorem některých skriptů svého bratra.

KEVIN SMITH (BŮH VÁLKY ARES) – ZEMŘEL V 38 let

Zdroj: pinterest.cl

Kevin se také do seriálu dostal náhodou. Manželka Suzanne mu poradila, aby šel na casting. Jedinou Kevinovou hereckou zkušeností je školní divadlo. Ale pro tuto roli byl schválen kvůli své silné postavě, protože Smith hrál ragby.
Téměř okamžitě po skončení seriálu, 6. února 2002, při natáčení hry Valiant Warriors 2: Return to Tao v Číně, Kevin po pádu utrpěl vážné zranění hlavy. V nemocnici upadl do kómatu a o 10 dní později bez vědomí zemřel.

ALEXANDRA TYDINGS (LOVE GODDESS APHRODITE) – 47 LET

Zdroj: imdb.com

Po seriálu si zahrála pouze v jednom filmu – The Wire (2008). Toto je kriminální drama o policii v Baltimoru.
„Kromě herectví jsem pracovala jako sekretářka tanečního studia, koordinátorka ženského univerzitního centra, poradkyně pro rovnost žen, modelka, servírka, prodavačka oblečení v obchodě, zpěvačka a bubeník ve hudebních skupinách,“ řekla herečka.
Poté Alexandra napsala scénář, produkovala a režírovala film Duhový most. Tydings úplně odešla do rodinného života. Má dvě děti. Ráda zahradničí.


Jak se skončil seriál?

Zdroj: syfy.com

V poslední sezóně bojovala Xena s nejmocnějšími bohy. V sérii Když kamarád potřebuje pomoc, cestují Xena a Gabrielle do Japonska, aby bojovaly s Yodoshiho duchem a jeho armádou. V bitvě je Xena tragicky zabita. Ale již ve formě ducha napadá ducha a přemáhá ho, osvobozuje také duše, které pohltil. Závěrečná scéna končí na lodi, kde duchové Xeny a Gabrielle nadšeně diskutují o svých nadcházejících dobrodružstvích.

Share